připravují se protesty proti autosalonu ve frankfurtu | Aktuality | autoweek.cz

Připravují se protesty proti autosalonu ve Frankfurtu

Připravují se protesty proti autosalonu ve Frankfurtu

13.08.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Automobilová doprava je trnem v oku mnoha ekologickým aktivistům. Někteří demonstranti za ochranu klimatu, sdružení v alianci „Sand in gear“, odmítají dialog s automobilovým průmyslem a chtějí blokovat přístup na autosalon IAA ve Frankfurtu..
Několik ekologických organizací v Německu ohlásilo demonstrace spojené s Mezinárodním autosalonem IAA ve Frankfurtu. Některé z nich jsou připraveny k diskusi s představiteli automobilového průmyslu. Ne všichni protestující proti autosalonu IAA a bojující za ochranu klimatu ale jsou ochotni k dialogu s automobilovým průmyslem. „Nemluvíme s původci klimatické krize!,“ prohlásil v pondělí mluvčí akční aliance „Sand in gear“ (Písek v soukolí), která na první neděli s přístupem pro veřejnost (15. září) vyhlásila blokádu autosalonu.
 
Asociace německého automobilového průmyslu (VDA) nabídla protestujícím organizacím přednášky a diskusní setkání. Organizace, jako jsou ADFC, VCD a BUND, naznačily, že jsou ochotny zahájit dialog v rámci plánované hromadné demonstrace během první soboty autosalonu (14. září) pokud bude diskuse zpřístupněna široké veřejnosti.
 
Podle jiných ale není možné reagovat na nabídku přednášek, které nepřinesou žádné konkrétní návrhy na rychlé změny směrem k ekologickému a k lidem ohleduplnému provozu. „Auta musí v našich městech uvolnit místo pro tramvaje, cyklisty a chodce, což znamená, že se automobilový průmysl musí zmenšit,“ uvedla ve svém prohlášení aliance „Sand in gear“ s tím, že oznamuje úmyslné porušení pravidel pro své protesty.