přípravy na výrobu škody kodiaq | Aktuality | autoweek.cz

Přípravy na výrobu Škody Kodiaq

Přípravy na výrobu Škody Kodiaq

19.07.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto využívá červencovou třítýdenní celozávodní dovolenou pro údržbu a optimalizaci výrobních zařízení. Těžištěm prací v Kvasinách je náběh modelu Škoda Kodiaq.
Škoda Auto využívá červencové odstávky výroby k realizaci většího počtu projektů, zaměřených na modernizaci a přestavby ve třech českých závodech. Výrobní zařízení v závodech společnosti Škoda Auto budou připravována na nové úkoly. Práce probíhají ve více než 80 výrobních halách na téměř 500 pracovištích v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí.
 
Ke klíčovým aktivitám patří přípravy na zahájení výroby nového modelu Škoda Kodiaq v Kvasinách.
 
V Mladé Boleslavi pokračují práce na nové lince servolisů PXL 2, která bude do provozu uvedena koncem roku. Nová linka bude poprvé schopna listovat velké hliníkové díly. Pracuje mimořádně efektivně s nízkou spotřebou energie.
 
V hlavním výrobním závodě se také pracuje na rozšíření automatického skladu drobných dílů (AKL), umožňující efektivní zpracování rostoucího počtu položek a ještě pružnější uspořádání logistických procesů. Hlavní oblastí optimalizace je kromě toho roboticky podporovaná automatizace výrobních procesů a přípravy na pokračující digitalizaci výrobních procesů v rámci Průmyslu 4.0.
 
Současně Škoda Auto rozšiřuje také kapacity pro výrobu vozů a komponent cíleným odstranění úzkých míst. Projekty o celozávodní dovolené provádí zhruba 1000 zaměstnanců Škoda Auto ve spolupráci s externími dodavatelskými firmami.
 
Škoda Auto v závodech v Mladé Boleslavi a v Kvasinách se aktuálně vyrábí celkem 3000 vozů denně. Ve Vrchlabí již vzrostla výroba přímo řazených převodovek s interním označením DQ 200 až na 2000 kusů denně. V Mladé Boleslavi se vyrábí až 3000 manuálních převodovek a více než 2000 motorů denně.