pro záchranu milionů životů na silnicích | Aktuality | autoweek.cz

Pro záchranu milionů životů na silnicích

Pro záchranu milionů životů na silnicích

02.06.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Jean Todt napsal knihu nazvanou „Miliony životů, které lze na silnicích zachránit“. Tato kniha je syntézou globálních problémů bezpečnosti silničního provozu.
Každý rok při nehodách motorových vozidel zabito přibližně 1,4 milionu lidí a mnoho dalších je zraněno s trvalými následky. Přesto tato globální tragédie zůstává před očima veřejnosti skryta. Oběti dopravních nehod jsou až příliš často přijímány jako součást běžného chodu věcí. Těch zapomínaných 1,4 milionu lidí, kteří každoročně umírají na silnicích, si zaslouží odkaz v podobě bezpečnějšího světa. Mnoha z jejich úmrtí by bylo možné předejít - řešení máme na dosah.
 
Porota AutoBest podporuje úsilí presidenta FIA Jeana Todta o zvýšení bezpečnosti silničního provozu a realizaci projektů pomáhajících k výraznému snížení počtu obětí dopravních nehod. Jako podle počtu zastoupených 31 zemí největší z nezávislých motoristických porot AutoBest připravuje konkrétní mediální aktivity, díky nimž budou naše silnice mnohem bezpečnějším místem. I když evropské země s jednou z nejpokročilejších silničních sítí a jedním z nejmodernějších vozových parků na světě mohou vypadat jako bezpečné, s 25 000 mrtvými ročně máme velmi daleko k uspokojení.
 
Jean Todt je mimořádnou osobností. Poté, co začínal jako spolujezdec v automobilových soutěžích se vypracoval v absolutní světovou extratřídu a v letech 1966 až 1981 získal bezpočet vítězství. Poté pomohl získat několik titulů mistra světa v rallye, cross-country a vytrvalostních závodech v roli ředitele Peugeot Sportu. Na tyto úspěchy Jean Todt pokračoval navázal sérií triumfů ve formuli 1 jako vedoucí Scuderie Ferrari, která zcela ovládala motoristický sport na začátku tisíciletí. V roce 2009 byl zvolen předsedou Mezinárodní automobilové federace FIA a od roku 2015 je zvláštním vyslancem generálního tajemníka OSN pro bezpečnost silničního provozu.
 
Jean Todt vydal knihu „Miliony životů, které lze na silnicích zachránit“, v níž se snaží upozornit na miliony lidí, kteří každý rok ztratí život při dopravních nehodách, a prosazuje revoluci v bezpečnosti silničního provozu.
 
„Na konci každého dne, když slunce zapadá, byla vymazána budoucnost pěti set dětí, které zde byly a viděly jak vychází. To nelze považovat za běžné podnikání. Stojíme před nouzovou situací v oblasti bezpečnosti na silnicích,“ píše Jean Todt, hrdý člen síně slávy  AutoBest,v úvodu své knihy.
 
V této knize Jean Todt vyžaduje revoluci v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Zahrnuje přístup „bezpečného systému“ s ambiciózním cílem úplného odstranění úmrtí na silnicích. „Naléhavě potřebujeme opatření od vlád po celém světě,“ píše Todt a vyzývá k  uspořádání celosvětového summitu o bezpečnosti silničního provozu. Ten by měl být uspořádán podle principu vrcholných schůzek všech zemí. Všechny vlády by poté pomohly soustředit se na budoucnost planety. „Známe rozsah problému a víme co je třeba udělat. Je čas posílit a přinést radikální změnu,“ píše Todt.
 
Knihu si můžete stáhnout ne: https://www.amazon.com/Millions-lives-save-roads-Jean-ebook/dp/B084Z8Y7YR
 

  • Pro záchranu milionů životů na silnicích
  • Pro záchranu milionů životů na silnicích