prodej suzuki jimny na českém trhu pokračuje | Aktuality | autoweek.cz

Prodej Suzuki Jimny na českém trhu pokračuje

Prodej Suzuki Jimny na českém trhu pokračuje

28.01.2020 | | Aktuality

V reakci na nepravdivé informace v českých médiích o stažení modelu Jimny z evropského trhu Suzuki Česká republika na základě prohlášení výrobce potvrzuje, že model Jimny zůstává na českém trhu i nadále v nabídce.
Celosvětový enormní zájem o model Suzuki Jimny ovšem způsobil, že poptávka výrazně převyšuje možnosti výrobního závodu v Japonsku. S nedostatkem vozů se nepotýká pouze Česká republika, ale čekací doby delší než jeden rok jsou i v mateřské zemi.

Nižší alokaci vozů Jimny do Evropské unie navíc pochopitelně způsobuje i fakt, že model vzhledem ke svému zaměření negativně ovlivňuje průměr CO2 automobilky stanovený Evropskou unií. Pro rok 2020 lze tedy očekávat velmi omezené dodávky tohoto modelu do České republiky a situace se s velkou pravděpodobností výrazně nezlepší ani v roce následujícím.
 
V návaznosti na opatření Evropské unie se Suzuki na českém trhu soustředí zejména na prodej ostatních modelů (Ignis, Swift, Vitara, S-Cross), kdy se první dva jmenované modely již nabízí s mild-hybridním pohonem 12 V. V brzké době budou i vozy Vitara a S-Cross představeny se zcela novými úspornými motory v kombinaci s mild-hybridním systémem 48 V.