modernizovaná fabia bude v ženevě | Aktuality | autoweek.cz

Modernizovaná Fabia bude v Ženevě

Modernizovaná Fabia bude v Ženevě

19.01.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Světová premiéra modernizovaného modelu Škoda Fabia se uskuteční na autosalonu v Ženevě 2018. Úspěšný malý vůz se představí s výrazně přepracovaným designem s předními LED světlomety a zadními LED svítilnami.
Nová modernizace modelu Fabia znamená, že se představení nové generace, vytvořené plně na základě platformy MQB A0 zatím odkládá. Sesterské modely Volkswagen Polo a Seat Ibiza už se během roku 2017 v nové generaci představily. Stávající 3. generace Fabie se představila v roce 2014.
 
K nejnovější modernizaci Škoda Auto uvádí: Ústředními motivy aktuální modernizace modelu Škoda Fabia jsou svěží designové prvky a moderní technologie. Nově tvarovaná příď s LED světlomety dodává vozu výraznější vzhled. Poprvé jsou pro tento model v nabídce i zadní skupinová světla s čistou strukturou a technologií LED. Inovovaná Škoda Fabia kromě toho nabízí i nová Simply Clever řešení.
 
Dějištěm světové premiéry nového provedení modelu Škoda Fabia bude v březnu 2018 mezinárodní autosalon v Ženevě. Úspěšný malý vůz má ve výrobním programu české automobilky klíčovou pozici. Od roku 1999 byly na celém světě prodány více než čtyři miliony vozů Škoda Fabia. Její třetí generaci zvolilo více než 500 000 zákazníků. V roce 2017 bylo po celém světě zákazníkům dodáno 206 500 vozů Fabia, což znamenalo meziroční navýšení o 2,1 %.