prodloužení pro projekty e.on energy globe | Aktuality | autoweek.cz

Prodloužení pro projekty E.on Energy Globe

Prodloužení pro projekty E.on Energy Globe

27.04.2018 | | Aktuality

Soutěž ekologických projektů E.on Energy Globe dospěla do desátého ročníku soutěže a prodlužuje přihlašování.
Soutěž E.on Energy Globe oceňuje a zviditelňuje projekty i nápady, které šetří energii a chrání přírodu. Registrovat svůj projekt mohou jednotlivci, firmy i obce do 15. května. Vítěze čeká zasloužená publicita a hodnotné ceny od partnerů.
 
„Soutěž pomohla rozšířit povědomí široké veřejnosti o tom, že i maloobchodní prodejny lze stavět ekologicky šetrnějším způsobem,“ říká Zuzana Holá, vedoucí oddělení komunikace společnosti Lidl.
 
V minulém ročníku soutěže E.on Energy Globe ukázala první prodejna nové generace Lidl v pražských Průhonicích, že i maloobchodní řetězce si uvědomují důležitost životního prostředí. Prodejna využívá například tepelná čerpadla nebo úsporné LED osvětlení. Obdobných prodejen postavila společnost již více než 20. Ve všech využívá úsporné technologie a u některých navíc nově instaluje i rychlodobíjecí stanice pro elektromobily.
 
Soutěž E.on Energy Globe dává příležitost ke zviditelnění všem chytrým projektům, jež mají pozitivní dopad na životní prostředí. Zapojila se do ní také mládež s projektem Rekola. Jedná se o bikesharing neboli systém veřejného sdílení kol. Můžete si vypůjčit růžové kolo, jezdit na něm neomezeně dlouho, a nakonec ho kdekoliv uzamknout. „Byli jsme příjemně překvapeni z druhého místa v tak prestižní soutěži. Potkali jsme spoustu úžasných lidí. Především díky E.ON Energy Globe jsme začali spolupracovat s naším dnešním partnerem Hello bank,“ komentuje copywriterka pro Rekola Magda Zicháčková. Fungují v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Teplicích a nově i v Liberci. Od 1. května spouštějí službu též v Ostravě.
 
„Všechny projekty, které mají smysl, si zaslouží pozornost. Proto se soutěž E.on Energy Globe letos opět snaží o jejich zviditelnění a ocenění,“ říká Vladimíra Glaserová z organizačního týmu soutěže.
 
Uspět je možné v šesti kategoriích - Obec, Mládež, Firma, Stavba, Nápad a Kutil. Jedná se o celosvětovou soutěž a celkový vítěz z každé země pojede reprezentovat svůj projekt do mezinárodního kola. Zájemci mohou své projekty přihlašovat na stránkách soutěže až do 15. května.