prodloužený tiguan allspace bude na podzim | Aktuality | autoweek.cz

Prodloužený Tiguan Allspace bude na podzim

Prodloužený Tiguan Allspace bude na podzim

27.03.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen prodloužený Tiguan pod jménem Allspace představil už počátkem roku v Detroitu, ale v Evropě bylo tento přímý příbuzný Škody Kodiaq poprvé k vidění na autosalonu v Ženevě. Zaplní mezeru v modelové řadě značky mezi Tiguanem a Touaregem.
Tiguan Allspace má proti Tiguanu prodloužený rozvor náprav o 109 mm na 2790 mm, tedy stejnou hodnotu jako Škoda Kodiaq. Podobná je i celková délka, která je 4706 mm (o 215 mm delší než Tiguan) - Kodiaq je dlouhý 4697 mm. Stejně jako Kodiaq je určen pro až sedm cestujících, i když i zde je třetí řada sedadel jen za příplatek. Delší varianta Tiguanu má delší zadní převis i protažená zadní boční okna.
 
Stejně jako Tiguan bude i Allspace nabízen se dvěma variantami přídě - základní a off-roadovou s větším nájezdovým úhlem. V rámci sady  off-roadových doplňků bude připraven i ochranný spodní kryt motoru.
 
Objem zavazadlového prostoru narostl na 760 l (v sedmimístné verzi při sklopené třetí řadě sedadel to je 700 l, zatímco Kodiaq 720 l). Maximální objem po sklopení obou zadních řad sedadel je 1920 l (Kodiaq 2065 l). Při využití všech sedadel je objem zavazadlového prostoru 230 l, tedy o 40 l méně než u Kodiaqu.
 
V Evropě se budou nabízet stejné pohonné jednotky jako pro Tiguan: zážehové 1,4 TSI/110 kW (150 k), vybavený systémem deaktivace válců ACM, a 2,0 TSI/132 kW (180 k) nebo 162 kW (220 k) i vznětové 2,0 TDI/110 kW (150 k) nebo 140 kW (190 k) a 2,0 BiTDI biturbo/176 kW (240 k). Všechny budou s pohonem všech kol 4Motion s mezinápravovou spojkou Haldex 5. generace, přičemž obě nejméně výkonné varianty budou k dispozici i s pohonem předních kol.
 
V základní výbavě Trendline slibuje 17“ litá kola, multimediální systém s dotykovým displejem a osmi reproduktory, USB port, multifunkční volant a dvojité dno zavazadlového prostoru. V nejvyšší výbavě se budou dodávat i Full-LED přední světlomety, mnoho asistenčních systémů a třízónová automatická klimatizace. Za příplatek bude nabízeno velké panoramatické střešní okno s plochou 870 x 1364 mm.
 
Prodej Volkswagenu Tiguan Allspace začne v září. Vyrábět se bude ve Wolfsburgu, kde se spolu s tímto vozem bude vyrábět i nové velké SUV značky Seat.
  • Prodloužený Tiguan Allspace bude na podzim
  • Prodloužený Tiguan Allspace bude na podzim
  • Prodloužený Tiguan Allspace bude na podzim
  • Prodloužený Tiguan Allspace bude na podzim
  • Prodloužený Tiguan Allspace bude na podzim