prodrive vyvinulo barevné uhlíkové kompozity | Aktuality | autoweek.cz

Prodrive vyvinulo barevné uhlíkové kompozity

Prodrive vyvinulo barevné uhlíkové kompozity

24.05.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Zásluhou nového výrobního postupu firmy Prodrive získají kompozity na bázi uhlíkových vláken pestré zbarvení. Silný barevný lesk poskytne další možnosti pro odlišení a luxusní volby celé řadě oborů.

Pokrokové kompozitní komponenty v nejrůznějších nádherných barvách se silným leskem lze nyní vyrábět tak, aby odpovídaly nejvyšším požadovaným standardům u luxusních výrobků v široké škále průmyslových odvětví.

Nový postup vyvinutý firmou Prodrive, působící jako poradenská firma pro konstrukce automobilů a specialista na přesnou výrobu, kombinuje volbu elegantních barev s hlubokým sklu podobným povrchem a odolností požadovanou pro náročné aplikace.

Nový postup je výsledkem šest měsíců trvajícího vývojového firemního programu, jenž se zaměřil na kvalitu a trvanlivost.

„Technologii jsme ověřovali na vzorcích hlubokých odstínů kaštanové barvy a odstínu British Racing Green pod lakováním připomínajícím sklo,“ s nadšením vysvětluje ředitel pro kompozity Ian Handscombe. „Je to podstatný krok nad rámec běžné povrchové úpravy kompozitů na bázi uhlíkových vláken, jenž nabízí něco velmi mimořádného pro exkluzivní verze a další luxusní výrobky.“

Patentovaný výrobní postup kombinuje technickou inovaci s velmi vysokou úrovní řemeslné zručnosti, která je součástí rychle se rozšiřující výrobní činnosti firmy Prodrive zaměřené na výrobu kompozitních materiálů, v současnosti jedné z největších ve Velké Británii.

Výsledné komponenty jsou odolné vůči oprýskání, jsou stabilní při působení UV záření a velmi stálé pokud jde o barvy a povrchovou úpravu. Očekává se, že první aplikace využije evropský výrobce luxusních automobilů a následovat by měly námořní a letecké aplikace.

Prodrive je přední světová společnost zabývající se designem a výrobou strukturálních a polostrukturálních a kosmetických kompozitních komponent pro automobilový průmysl, obranu, letectví, kosmonautiku a další obory. Společnost před časem zdvojnásobila plochu svého výrobního zařízení na více než 3000 m2 a investovala do vysoce přesných automatických systémů, jenž umožňují výrobu velmi pokročilých specifikací za dostupnou cenu.

  • Prodrive vyvinulo barevné uhlíkové kompozity
  • Prodrive vyvinulo barevné uhlíkové kompozity
  • Prodrive vyvinulo barevné uhlíkové kompozity
  • Prodrive vyvinulo barevné uhlíkové kompozity