prostorný opel insignia sports tourer | Aktuality | autoweek.cz

Prostorný Opel Insignia Sports Tourer

Prostorný Opel Insignia Sports Tourer

29.09.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové kombi Opel Insignia Sports Tourer poskytuje mnohem více komfortu během jízdy mj. i zásluhou většího prostoru v interiéru. Insignia je největším modelem značky určeným pro vyspělé zákazníky, převážně samozřejmě firemní klientelu.
Kombi je charakteristickou karoserií značky Opel, protože právě z Rüsselsheimu vyjel v roce 1953 první automobil s tímto typem karoserie Opel Olympia Rekord Caravan. U první generace vrcholného modelu Insignia se od roku 2009 se prodalo 400 000 vozů, tedy téměř polovina ze všech verzí (držitele titulu Auto roku 2009 se dodalo celkem 900 000 kusů). V České republice to bylo dokonce o ještě víc - 55 %. Proto je dovozce v odhadu prodeje nové generace optimistický - v roce 2018 chce dodat 650 kombi při celkovém prodeji 1200 Insignií.
 
Auto pro náročné
Kombi Sports Tourer ke špičkové technice liftbacku Grand Sport přidává mimořádnou praktičnost a prostornost. Základem modelu Insignia je platforma Epsilon 2 (GM E2). Díky jejímu použití se podařilo u nové generace Sports Toureru snížit hmotnost celkovou hmotnost vozu o 200 kg. Z toho úspora 75 kg připadá na nosnou strukturu karoserie. K tomu Insignia ST nabízí možnost volby adaptivního podvozku Flex Ride nové generace s možností volby ze tří profilů Normal, Tour (pro jízdu na dálnici) a Sport.
 
Insignia Sports Tourer má při délce 4986 mm a rozvoru náprav 2829 mm zavazadlový prostor o objemu 560 l, po sklopení zadních dělených sedadel až 1665 l. Zadní sedadla vybavená systémem Flex-Fold. Zajímavostí jsou dvě polohy otevření víka zavazadlového prostoru - lze jej naprogramovat pro bezpečné otevírání v garáži.
 
O náročnosti kupujících modelu Insignia svědčí i to, že 74 % z nich volí unikátní ergonomická sedadla s certifikátem AGR a 70 % objednává vozy vybavené světlomety IntelliLux LED Matrix (u Insignie mají v nové generaci 32 LED modulů ovládaných pomocí systému Opel Eye).
 
Úsporné i výkonné motory a unikátní pohon 4x4
Zážehové motory reprezentují čtyřválce 1,5 Turbo ve verzích 103 kW (140 k) resp. 121 kW (165 k), kombinované se šestirychlostními převodovkami, a 2,0 Turbo/191 kW (260 k) ve spojení s osmirychlostní samočinnou převodovkou a pohonem všech kol. Vznětové motory jsou 1,6 CDTi ve verzích 81 kW (110 k) a 100 kW (136 k) se šestirychlostními převodovkami a 2,0 CDTi/125 kW (170 k) v kombinaci se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou a pohonem všech kol nebo zcela novou osmirychlostní samočinnou Aisin. Nová vrcholná verze (dodává se už i pro liftback GrandSport) je poháněna motorem 2,0 CDTi BiTurbo/154 kW (210 k) ve spojení s osmirychlostní samočinnou převodovkou a pohonem 4x4.
 
V tomto segmentu ojedinělý inteligentní pohon všech kol pracuje s aktivním dvojspojkovým systémem Twinster pro precizní rozdělování točivého momentu (vektorováním) mezi zadní kola a eliminováním nedotáčivosti (stáčecího momentu). Verze 4x4 zvládají tažení přívěsu o hmotnosti až 2200 kg.
 
Tradiční přednosti značky Opel
V nabídce je samozřejmě telematický systém Opel OnStar s SOS tlačítkem, asistenční službou, automatickým hlášením nehody, ale i hotspotem 4G/LTE Wi-Fi. OnStar nabízí i novou službu osobního asistenta. Služby OnStar se kombinují s dvěma systémy infotainmentu IntelliLink nejnovější generace s možností integrace smartphonu. Systém R 4.0 IntelliLink s displejem 7“ je součástí standardní výbavy všech verzí. Vrchol nabídky představuje palubní navigace Navi 900 IntelliLink s displejem 8“ a hifi systém Bose.
 
Světlomety IntelliLux LED Matrix umožňují stále jezdit na dálková světla a mít perfektní výhled za všech okolností. Poskytují vynikající světelný výkon za snížené výkonnosti a přitom nikdy neoslňují jiné řidiče. V nabídce je rovněž projekční (Head-up) displej a vůbec poprvé se u Opelu objevuje kamerový systém se záběrem 360°.
 
Bohatě vybavená už základní verze
Základní cena verze Insignia ST Selection 1,5 Turbo 140 6MT je 594 900 Kč. V její základní výbavě je mj. bezklíčkové otevírání a startování PEPS, indikace vzdálenosti, výstraha před čelní kolizí, protikolizní brzdění LSCMB, výstraha při vybočení z jízdního pruhu, LED denní osvětlení a zadní světlomety, elektricky ovládaná vnější zrcátka a všechna okna, elektrická parkovací brzda, klimatizace s výústkami i k zadním sedadlům, 7“ dotykový displej pro audiosystém 4.0 IntelliLink, Bluetooth, palubní počítač, grafický informační displej, tempomat a multifunkční volant s ovládáním tempomatu a audiosystému.
 
Nová generace kombi bude brzy k dispozici i v crossoverové verzi Insignia Country Tourer se zvýšenou světlou výškou a základní cenou 649 900 Kč s motorem 1,5 Turbo 140 6MT. Pro tuto verzi jsou k dispozici všechny pohonné jednotky jako pro Sports Tourer. Počátkem roku 2018 bude připravena i sportovní verze Insignia Sports Tourer GSi.
  • Prostorný Opel Insignia Sports Tourer
  • Prostorný Opel Insignia Sports Tourer
  • Prostorný Opel Insignia Sports Tourer
  • Prostorný Opel Insignia Sports Tourer
  • Prostorný Opel Insignia Sports Tourer
  • Prostorný Opel Insignia Sports Tourer
  • Prostorný Opel Insignia Sports Tourer
  • Prostorný Opel Insignia Sports Tourer
  • Prostorný Opel Insignia Sports Tourer
  • Prostorný Opel Insignia Sports Tourer