proti proudu: polestar 2 se začíná vyrábět | Aktuality | autoweek.cz

Proti proudu: Polestar 2 se začíná vyrábět

Proti proudu: Polestar 2 se začíná vyrábět

26.03.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Přestože ostatní automobilky zastavily výrobu, nově vytvořená značka Polestar, nyní už zcela oddělená od mateřské Volvo Cars, zahájila v Číně výrobu atraktivního čtyřdveřového sedanu s elektrickým pohonem.
Nová značka Polestar si klade za cíl oslovovat především určitou skupinu bohatých zákazníků zajímajících se o ne zcela běžné produkty. Pro ty vytvořila kupé Polestar 1 a nyní uvádí Polestar 2, cenově dostupnější čtyřdveřový sedan se sportovním charakterem a důrazem na ekologii, daným nejen elektrickým pohonem.
 
Polestar učinil neobvyklý krok zahájením výroby nového modelu v době, když se výrobní linky automobilek po celém světě zastavily kvůli pandemii koronaviru. Jenže v Číně už se výroba pozvolna rozebíhá, takže tento čínsko-švédský produkt může vyrazit do světa.
 
Polestar je nová značka vytvořená pro exkluzivní automobily s elektrickým pohonem oddělená od značky Volvo Cars. Protože obě značky jsou ve vlastnictví čínského holdingu Geely, má Polestar výhodu, že pro ni byl vytvořen prostor v čínském výrobním závodě Luqiao, který patří společnosti Zhejiang Geely Holding ale je provozován společností Volvo Cars. Šéf Polestar Thomas Ingenlath k tomu řekl: „Zahájení výroby je velkým úspěchem a výsledkem velkého úsilí zaměstnanců v továrně a týmu, který zajišťuje celý dodavatelský řetězec.“
 
Stejně jako kompaktní crossover Volvo XC40 i Polestar 2 využívá platformu Compact Modular Architecture (CMA) společnou pro švédskou značku i čínské produkty Geely. Dva trakční elektromotory - jeden vpředu a druhý vzadu - poskytují celkový výkon 300 kW (408 k) a točivý moment 660 N.m, což je zárukou jedinečného zážitku z jízdy. Motory získávají proud z akumulátoru s kapacitou 78 kWh, což vozu umožňuje dojezd 470 km (podle WLTP). Polestar 2 je prvním vozem na světě s integrovaným informačním systémem založeným na Google Android, který zahrnuje Google Assistant, Google Maps a Google Play Store.
 
Je jasné, že hlavním konkurentem pro Polestar 2 bude nejprodávanější elektromobil roku 2019 v Evropě Tesla Model 3. První evropští zákazníci by měli Polestar 2 získat v létě.
 
  • Proti proudu: Polestar 2 se začíná vyrábět
  • Proti proudu: Polestar 2 se začíná vyrábět
  • Proti proudu: Polestar 2 se začíná vyrábět
  • Proti proudu: Polestar 2 se začíná vyrábět