místo vlastnění auta sdílení nebo spolujízda | Trendy | autoweek.cz

Místo vlastnění auta sdílení nebo spolujízda

Místo vlastnění auta sdílení nebo spolujízda

21.12.2020 | | Aktuality

Toyota v Evropě rozjíždí novou společnost KINTO Europe poskytující služby mobility s posunem od vlastnictví aut k používání služeb na vyžádání. Podniky, organizace, města i soukromé osoby budou moci využívat služeb předplaceného používání automobilů, jejich sdílení, nebo spolujízdy.
Nově vytvořená společnost KINTO Europe bude mít sídlo v německém Kolíně nad Rýnem. Svoji činnost zahájí v dubnu 2021 a vlastnit ji budou společně Toyota Motor Europe a Toyota Financial Services.
 
KINTO umožní prodejcům rozšířit tradiční služby prodeje a údržby vozidel o nabídku nových služeb mobility. Zákazníkům budou k dispozici vozidla, která chtějí, v požadované době a na tak dlouho, jak budou potřebovat.
 
Klíčovou roli bude hrát evropská síť prodejců vozů Toyota. Cílem Toyoty je rozšířit partnerskou spolupráci s prodejci, které chce transformovat v poskytovatele služeb mobility s využitím silných stránek v podobě dlouhodobých obchodních vztahů.
 
„Nemůžeme jednoduše kráčet nalinkovanou cestou jako naše konkurence nebo kterýkoli další poskytovatel mobility na trhu. Místo toho půjdeme vlastní cestou s využitím našich jedinečných předností, které nás v odvětví mobility odlišují. Pro to, co navrhujeme, zatím není nadefinována žádná strategie. Musíme si tedy vytvořit svoji vlastní, postavenou na konkrétních silných stránkách a schopnostech naší firmy. KINTO není jednotlivá služba nebo produkt ohraničený jedním místem. Je to skutečně různorodá záležitost, takže budujeme univerzální obchod pro služby mobility s cílem stát se upřednostňovaným poskytovatelem mobility pro zákazníky všeho druhu,“ říká generální ředitel KINTO Europe Tom Fux.
 
Pandemie nového koronaviru postavila před automobilový průmysl i spotřebitele velké výzvy a donutila lidi přehodnotit priority v otázkách životního stylu. Toyota je přesvědčena, že tak široké příležitosti v oblasti služeb mobility tu zatím nikdy nebyly.
 
Různorodá nabídka KINTO v Evropě
Značka KINTO se v Evropě představila v lednu 2020 a její služby už oslovily mnoho zákazníků. KINTO One je komplexní služba pronájmu, která byla spuštěna zatím v sedmi evropských zemích a další budou následovat v roce 2021. Nyní je s více než 100 000 vozidly středně velkým provozovatelem v segmentu správy vozových parků. KINTO Share poskytuje služby sdílení automobilů  firmám, veřejnosti i domácnostem. Tato služba, aktuálně provozovaná v Irsku, Itálii, Dánsku, Španělsku a Švédsku, bude postupně uvedena i v dalších zemích. KINTO Flex je flexibilní služba krátkodobého předplaceného pronájmu vozidel. Zákazníci KINTO mohou jejím prostřednictvím využívat vozidla z celé modelové nabídky značek Toyota a Lexus. Zahrnuty jsou i veškeré související služby a nezbytná údržba.
 
KINTO Join je nové firemní řešení spolujízdy pro zaměstnance, kteří si mohou vytvářet vlastní soukromé dopravní sítě. Služba byla původně představená v Norsku a Itálii, ale brzy se bude poskytovat i ve Velké Británii.
 
KINTO Go je agregované multimodální řešení pro koordinaci cestování, spojující plánování tras, jízdenky veřejné dopravy, parkování, služby taxi a události. Dobré výsledky již dosahuje v Itálii a v brzké době se plánuje rozšíření do dalších zemí.