první krok: logistika | Aktuality | autoweek.cz

První krok: logistika

První krok: logistika

02.07.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Zatímco se média dohadují, zda se budou nebo nebudou Citroeny a Peugeoty vyrábět u Opelu dospěli zástupci koncernů PSA a GM k prvnímu konkrétnímu způsobu spolupráce. Propojením logistických operací dosáhnou významných úspor.

Vedení General Motors podepsalo dohodu, že od příštího roku převede své logistické operace v Evropě na společnost Gefco, která patří společnosti PSA/Peugeot-Citroen. Přesun starostí o dopravu umožní GM soustředit se v Evropě jen na své základní činnosti.

Společnost Gefco bude zabezpečovat logistiku jak pro Opel a Vauxhall, tak i pro Chevrolet a Cadillac. Spolupráce se bude týkat celé Evropy i Ruska. Zahrnovat bude nejen dopravu hotových vozů, ale také zásobování evropských továren GM a jejich zásobovacích středisek.

Vicepresident GM Stephen Girsky si pochvaluje: "Jedná se o první krok ve využívání synergií vyplývajících z naší aliance s PSA/Peugeot-Citroen. Dohoda o logistice nám umožní dosáhnout zlepšení efektivity a úspor nákladů."

V únoru bylo při uzavření aliance, v jejímž rámci se GM stalo majitelem podílu v PSA, oznámeno, že obě společnosti hodlají během pěti let dosáhnout pomocí vzájemné spolupráce úspory ve výši 2 miliardy dolarů. Kromě logistiky by se mělo jednat o společný nákup a spolupráci při vývoji vozidel a jejich komponent. O možnosti vyrábět vozy jednoho z partnerů v továrnách druhého se dosud oficiálně ani jedna ze stran nezmínila...