první ocenění organizace autobest | Aktuality | autoweek.cz

První ocenění organizace AutoBest

První ocenění organizace AutoBest

18.10.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Linda Jacksonová bude první ženou oceněnou titulem ManBest, určenou pro nejvýznamnější osobnosti uplynulého roku. Šéfdesignér Geely Automotive Group Peter Horbury získá ocenění DesignBest 2018. AutoBest zveřejnil i finalisty ankety.
Finalisty ankety AutoBest 2019, zaměřené na automobily, představující tu nejlepší koupi v Evropě v roce 2019 (Best Buy Car of Europe 2019), byly porotou zvoleny automobily:
Citroën Berlingo/Peugeot Rifter/Opel Combo
Citroën C4 Cactus
Dacia Duster
Ford Focus
Kia Ceed
Toyota Corolla
 
Porota, sestávající ze zástupců 31 evropských zemí, bude o vítězi rozhodovat v následujících týdnech, aby byl vítěz oznámen 15. prosince 2018.
 
„Pro letošní rok jsme měli rekordní počet automobilů bojujících o zařazení mezi finalisty ankety. Porotci dospěli k rozhodnutí, že nové modely PSA Group budou hodnoceny jako jeden finalista - poprvé v historii ankety. Tím se rozšířil počet uchazečů a boj o ocenění AutoBest - Best Buy Car of Europe 2019 bude ještě více vzrušující. Další novinkou je, že Citroën má mezi finalisty dva modely,“ uvedl předseda organizace AutoBest Dan Vardie.
 
Organizace AutoBest nyní uvolnila pro sedm značek logo European AutoBest 2019 Finalist. Všech sedm značek nyní může toto logo využívat při propagaci svých modelů.
 
Ve dnech 27. a 28. listopadu se porotci AutoBest sejdou na testovací dráze Vairano nedaleko Milána k testu finalistů. „AutoBest realizuje jeden z nejkomplexnějších jízdních testů se vztahem k hodnocení ankety. Už řadu let AutoBest realizuje testy na silnici a testovacím okruhu - v posledních třech letech je to ve spolupráci s ASC Vairano, kde své testy realizuje časopis Quattroruote. Zde také probíhá unikátní prezentace všech značek s otázkami a odpověďmi. To vše činí každoroční setkání ve Vairanu ojedinělou akcí pro motoristická média v Evropě,“ doplnil president poroty AutoBest Ilja Seliktar.
 
Pro rozhodování o vítězi ankety AutoBest - Best Buy Car of Europe 2019 porotci používají propracovanou matrici se 13 kritérii hodnotícími jak automobil samotný z hlediska běžných evropských uživatelů, tak i nezbytného zázemí, ceny i dalších nákladů.
 
Ocenění ManBest 2018, tedy uvedení do pomyslné Síně slávy mezi nejvýznamnější manažery automobilového průmyslu, je určeno pro generální ředitelku Citroënu Lindu Jacksonovou. „Ve světě automobilů, v němž dominují muži, je Linda dokonalým příkladem úspěšné ženy ve vrcholném postavení. Je první ženou oceněnou v 18leté historii ManBest. Jsme nesmírně šťastní, že ji můžeme zařadit mezi nejvýznamnější představitele celosvětového automobilového průmyslu,“ uvedl předseda AutoBest Dan Vardie.
 
Cena DesignBest 2018 tentokrát poputuje k šéfdesignérovi Geely Automotive Group Peteru Horburymu. Peter Horbury si zařazení mezi nejvýznamnější designéry získal svou prací pro několik značek. V posledních letech řídí designérská střediska Geely Automotive Group zahrnující značky Lynk & Co, London taxi, Lotus, Volvo and Geely.
 
Cena TechnoBest 2018 náleží značce DDS za systém Active Scan Suspension poprvé kombinující kameru, čtyři snímače a tři akcelerometry pro sledování vozovky před vozidlem, zaznamenávající veškeré nerovnosti a s předstihem patřičně nastavující tlumiče vozu. Jedná se o pozoruhodnou techniku významně zvyšující jízdní komfort. Jedná se o první ocenění pro tuto francouzskou značku. Ocenění TechnoBest porota AutoBest uděluje po dvouleté přestávce, kdy nezaznamenala zásadní inovaci v této oblasti.
 
Prestižní ocenění SportBest 2018 porota udělí společnosti Toyota Motor za její vynikající úspěchy v motoristickém sportu. Japonská automobilka v roce 2018 dosáhla vynikající úspěchy, především první dvě místa v závodě 24 hodin v Le Mans ale i další vítězství v mistrovství světa ve vytrvalostních závodech FIA WEC a mistrovství světa v rallye FIA WRC, kde Toyota bojuje o tituly mezi značkami i jezdci.
 
Až během setkání ve Vairanu porota rozhodne o udělení dalších ocenění, tedy CompanyBest 2018, EcoBest 2018, SafetyBest 2018 a SmartBest 2018.
 
Slavnostní vyhlášení s předáním cen všem vítězům se uskuteční 7. února 2019 v Bruselu během AutoBest Gala za účasti významných představitelů evropského automobilového průmyslu.