první pohled na opel gt x experimental | Aktuality | autoweek.cz

První pohled na Opel GT X Experimental

První pohled na Opel GT X Experimental

02.08.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Koncept zdůrazňuje německé a dostupné hodnoty značky Opel. Pohled na příď naznačuje podobu budoucích modelů Opel. Koncept Opel GT X Experimental se objeví později v tomto roce.
Opel je již přesně rok součástí Groupe PSA. Koncept Opel GT X Experimental nabízí první náhled do budoucnosti značky a její nadcházející modely. V tomto kontextu Opel zdůrazňuje jako rozhodující pojmy německý, přístupný a vzrušující. Tyto tři hodnoty značky charakterizují všechny modely a definují aktivity Opelu, a to dnes i v budoucnu.
 
„Identita naší značky je naše budoucnost. Proto jsem požádal naše konstrukční a inženýrské týmy aby tyto hodnoty vyjádřily prostřednictvím koncepčního vozu. Opel GT X Experimental, který bude mít světovou premiéru před koncem roku, je toho výsledkem,“ řekl generální ředitel společnosti Opel Michael Lohscheller.
 
Opel GT X Experimental naznačuje to, jak budou vypadat modely Opel do poloviny 20. let. Je to první vozidlo, které představuje novou tvář Opelu. Hlavním rysem jsou dvě hlavní osy procházející středem loga. Světlomety, světla pro denní svícení, kamery a senzory asistenčních systémů spolu s bleskem loga jsou ohraničeny jedinečným designovým prvkem připomínajícím průhled v přilbě, a proto se nazývá Vizor. Tento prvek zde má svou premiéru a v budoucnu dodá modelům Opel novou, výraznou, odvážnou a čistou tvář.
 
Opel byl první evropskou automobilkou, která v roce 1965 představila konstrukční studii v podobě sportovního konceptu Experimental GT. Koncepty Monza (2013) a GT Concept (2016) se posléze staly milníky na cestě k experimentu GT X Experimental. Tyto dvě studie posílily hodnoty Opelu a zvýraznily témata, jako jsou účinnost a čistě estetický vzhled aniž by se zobrazoval nedosažitelný obraz.
 
Tým stylistů Opel Designu při návrhu konceptu Opel GT X Experimental vyšel z velkého dědictví značky a klíčových konceptů. „Jsme značka, která je hrdá na své německé dědictví, ale také chce zachytit odvážného nového ducha dnešního Německa. To vedlo k vytvoření základní filozofie designu Opelu, který musí být jak odvážný, tak i čistý. Chceme vytvořit vzrušující vzory, které vyniknou, ale mají také čistotu provedení. Tento koncept dokonale vyjadřuje tyto hodnoty a stanoví rámec pro naše budoucí vozidla, "vysvětluje viceprezident Mark Adams.
 
  • První pohled na Opel GT X Experimental
  • První pohled na Opel GT X Experimental
  • První pohled na Opel GT X Experimental
  • První pohled na Opel GT X Experimental