první snímek nové generace škody fabia | Aktuality | autoweek.cz

První snímek nové generace Škody Fabia

První snímek nové generace Škody Fabia

11.02.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

První fotografie siluety čtvrté generace oblíbeného vozu. Nová Škoda Fabia poprvé využívá výhody modulární platformy MQB-A0 koncernu Volkswagen, což jí umožní použít nejnovější generaci zážehových motorů.
Škoda zveřejnila první snímek čtvrté generace modelu Fabia. Silueta ukazuje linii střechy a nové proporce vozu, který poprvé využívá modulární platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. Platforma přináší více prostoru v interiéru, nejmodernější asistenční systémy a široké možnosti konektivity. Pohon zajistí zážehovými motory nové generace.
 
S využitím modulární platformy MQB-A0 koncernu Volkswagen vyrostla nová Škoda Fabia ve srovnání s předchozí generací ve všech směrech. Například objem zavazadlového prostoru, který patří k přednostem současné generace modelu, se navýšil o dalších 50 l. Díky vyšší pevnosti nosné struktury karoserie platforma MQB-A0 umožňuje také vylepšení v oblasti pasivní bezpečnosti  a stejně tak nabízí širokou škálu moderních asistenčních systémů, které byly dosud dostupné pouze pro vozy vyšší třídy.
 
Nová Fabia chce oslovit především mladé rodiny, čerstvé absolventy nebo být druhým vozem v rodině. Světová premiéra nové generace modelu Škoda Fabia se uskuteční na jaře 2021.
 
Škoda se ve čtvrté generaci modelu Fabia spoléhá na nejmodernější zážehové motory. Všechny pocházejí z generace Evo koncernu Volkswagen. Mají vysokou účinnost a nízké emise. Nová Škoda Fabia bude mít opět pohon předních kol a zákazníci si budou moci vybrat mezi přímo řazenou nebo automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG.