první volkswageny id.3 budou v září | Aktuality | autoweek.cz

První Volkswageny ID.3 budou v září

První Volkswageny ID.3 budou v září

12.06.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen potvrdil, že plně elektricky poháněný hatchback ID.3 bude ve většině evropských zemí oficiálně v prodeji od 17. června, ale toto datum je vyhrazeno jen pro předběžné objednávky limitované edice First Edition. První vozy budou dodány v září s deaktivací některých funkcí.
První dodávky s velkou slávou ohlašovaného elektromobilu Volkswagen ID.3 přijdou rok po jeho slavnostním představení na autosalonu ve Frankfurtu. Ambiciózní projekt elektricky poháněného kompaktního hatchbacku Volkswagenu se již dlouho zpožďuje především kvůli problémům se softwarem. Několik měsíců výrobce opakoval, že dodávky začnou přesně podle plánu během léta. Nyní přišlo další upřesnění - bude to nejspíš na konci léta a první zákazníci obdrží ještě ne zcela hotová auta s nekompletními funkcemi.
 
Ještě před tím německá automobilka otevře knihy zakázek - od 17. června mohou první zájemci potvrdit svou předběžnou objednávku poté, co se dozvědí přesnou cenu vozu (Volkswagen zatím jen uvádí, že cena ID.3 First Edition bude pod hranicí 40 000 eur, tedy 1,1 milionu korun). Přitom ti první své vozy objednali už v květnu 2019! Pro širokou veřejnost se možnost objednání otevře až o čtyři týdny později v polovině července, přičemž speciální First Edition je limitovaná na 30 000 kusů. ID.3 se vyrábí v nové továrně ve Cvikově.
 
Zákazníci, kteří již zadali předobjednávku na vozy VW ID.3 First Edition, budou mít k dispozici dvě možnosti výběru doby dodání nového elektrického vozidla. První možností je dodávka na začátku září, která bude kombinována s členstvím VW ID.3 1st Mover Club, zatímco při volbě druhé bude auto dodáno později někdy ve čtvrtém čtvrtletí.
 
Zákazníci, kteří dostanou ID.3 First Edition začátkem září, budou tak trochu v roli testovačů. Členové 1. Mover Clubu totiž dostanou přímou linku do Volkswagenu, a to nejen pro zákaznické dotazy, ale také pro poskytování zpětné vazby o jejich každodenních zkušenostech s ID.3, které může automobilka využít k dalšímu rozvoji. Jako odměnu za to nebudou první tři měsíce platit žádné leasingové poplatky
 
První dodávka modelů ID.3, která je slíbena na začátek září, nebude mít aktivovanou funkci App Connect a funkci ukazatele vzdálenosti na čelním displeji, přičemž VW slibuje jejich aktivaci s první aktualizací softwaru na začátku roku 2021. Zákazníci, kteří si zvolí druhou možnost dodávky vozu, tj. do konce roku, obdrží své ID.3 First Edition už se všemi funkcemi aktivovanými od samého začátku.
 
„Jako projev poděkování za jejich loajalitu ke značce a gesto uznání za trpělivost během dlouhého čekání, nabízíme všem předběžným objednavatelům členství v ID.3. 1. Mover Club ID.3,“ řekl šéf prodeje VW Jürgen Stackmann.
 
Speciální verze VW ID.3 First Edition se nabízí pouze s akumulátorem střední velikosti 58 kWh, který umožňuje dojezd 420 km a umožňuje dobíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 100 kW. O pohon zadních kol se stará trakční elektromotor o výkonu 147 kW (204 k) a točivém momentu 310 N.m. Později bude Volkswagen nabízet tři velikosti akumulátoru - kromě 58 kWh to bude cenově dostupnější 45 kWh s dojezdem 330 km a za příplatek verzi 77 kWh s dojezdem 550 km.