psa a marocká pošta přizpůsobují citroën ami | Aktuality | autoweek.cz

PSA a marocká pošta přizpůsobují Citroën Ami

PSA a marocká pošta přizpůsobují Citroën Ami

30.10.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Francouzská skupina PSA a marocká poštovní služba Barid Al-Maghrib podepsaly dohodu o vývoji upravené verze elektrického modelu Citroën Ami. Objednáno bylo celkem 225 vozidel pro doručování pošty.
Citroën svůj městský minielektromobil Ami vyrábí ve svém závodě v Kenitře poblíž Rabatu. V návaznosti na vývojový proces bude flotila sloužit v distribuční síti zásilek Barid Al-Maghrib.
 
Maroko také doufá, že tento vývoje elektromobilu Ami přinese větší využití výrobní kapacity výrobního závodu. Jak říká ministr průmyslu Moulay Hafid Elalamy: „Tato dohoda odráží vládní politiku, která z veřejných zakázek učinila páku pro rozvoj průmyslových ekosystémů, vytváření pracovních míst a rozvoj vývozu.“
 
I když v komunikaci není zmíněn žádný časový rámec, vše nasvědčuje tomu se, že se základní prototyp již zkouší. Kdy a v jaké kapacitě se rozběhne výroba, pokud by se toto vozidlo pro použití u marocké pošty osvědčilo, ještě nebylo rozhodnuto.
 
Pro Maroko má rozvoj elektromobility mnohem větší význam vzhledem k ložiskům kobaltu, na kterých země leží. Vezmeme-li v úvahu, jak důležitá je tato surovina pro akumulátory elektromobilů a skutečnost, jak problematické je její získávání, protože je stále zatíženo těžbou ve velké míře využívající práci malých dětí v Kongu, bylo by Maroku přínosem využití jeho vlastních zdrojů.