psa do usa s car-sharingem | Aktuality | autoweek.cz

PSA do USA s car-sharingem

PSA do USA s car-sharingem

13.04.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Zřízení služby sdílení automobilů v Los Angeles představuje první krok PSA Group k rozšíření značky Free2Move v USA a současně je začátkem postupného návratu skupiny PSA do Severní Ameriky v rámci desetiletého projektu, který je součástí plánu „Push to Pass“.
První služby mobility v USA bude zajišťovat značka skupiny PSA Free2Move a její partner TravelCar, což je start-up založený v roce 2012. Nabídka sdílení automobilu mezi cestujícími bude k dispozici nejprve na letišti v Los Angeles, později na větším území USA. Cílem je optimalizace stávajícího vozového parku řešením, které bude výhodné pro majitele vozů (parkování zdarma nebo za výhodnou cenu a navíc odměna v případě pronájmu vozu) i pro nájemce automobilů (cena za pronájem o 50 % nižší než u tradičního pronájmu).
 
Úkolem severoamerického subjektu bude nejprve rozvíjet služby mobility s partnery skupiny. Následujícím krokem bude rozvoj nabídky mobility s využitím modelů skupiny PSA. Před zahájením prodeje vozů v USA bude nutné posoudit možnosti regionálního zajištění zdrojů. Zatím nebylo rozhodnuto se kterou značkou (Peugeot, Citroën nebo DS) se PSA hodlá vrátit na severoamerický trh
 
Ředitelem severoamerického subjektu skupiny PSA byl jmenován Larry Dominique, který má více než 30 let zkušeností v automobilovém průmyslu v USA. Pracoval zejména ve společnostech General Motors, Chrysler, Nissan. V nedávné době byl jmenován ředitelem ALG (Automotive Lease Guide) a výkonným ředitelem společnosti TrueCar.
 
„Skupina vytvořením nového severoamerického subjektu PSA udělala velký krok kupředu pro realizaci plánu postupného vstupu na severoamerický trh. Do budoucna budeme naše aktivity v oblasti mobility a rozvoje služeb spolujízdy intenzivně rozvíjet, dnes tento plán spouštíme s naším partnerem TravelCar,“ prohlásil předseda představenstva Carlos Tavares.