psa peugeot citroën vybuduje továrnu v maroku | Aktuality | autoweek.cz

PSA Peugeot Citroën vybuduje továrnu v Maroku

PSA Peugeot Citroën vybuduje továrnu v Maroku

23.06.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

PSA Peugeot Citroën rozšiřuje své působení v Africe a na Blízkém východě. V Maroku investicí ve výši 557 milionů eur vybuduje továrnu, kde od roku 2019 začne výroba automobilů vyhovujících potřebám regionu.
Předseda představenstva PSA Peugeot Citroën Carlos Tavares a ministr průmyslu, investic a digitální ekonomiky Marockého království Moulay Hafid Elalamy podepsali za přítomnosti Jeho Veličenstva marockého krále Mohammeda VI. v královském paláci v Rabatu dohodu, na základě níž má ve městě Ameur Seflia v provincii Kenitra vyrůst továrna, kde se budou od roku 2019 vyrábět motory a vozy segmentu B a C určené na pokrytí potřeb regionu a marockých zákazníků.
 
Počáteční roční výrobní kapacita bude činit 90 000 motorů a vozidel. S postupně zvyšující se poptávkou se předpokládá dosažení finální výrobní kapacity 200 000 vozů ročně.
 
Tento plán se bude opírat o konkurenceschopnou dodavatelskou základnu v Maroku, která bude těžit z postupného náběhu výroby v továrně, jakož i z rozvoje inženýrských činností potřebných pro projekt. Na počátku tak budou místní dodavatelé představovat 60 %, konečný podíl by však měl stoupnout na 80 %.
 
Podepsaná dohoda umožňuje doplnit stávající výrobní zařízení v Nigérii i zařízení, o nichž probíhají jednání v Íránu, a umožňuje položit základy pro realizaci ambiciózního plánu objemu prodeje v Africe a na Blízkém východě ve výši jeden milion vozů do roku 2025.
 
Afrika a Blízký východ patří mezi historické trhy skupiny, což platí zejména pro Peugeot, který je v regionu již dobře zavedenou značkou. Skupina zaujímá 1. místo v Tunisku, 2. místo v Maroku a Peugeot je 2. nejvýznamnější značkou v Alžírsku.
 
Podle tohoto plánu se region Afriky a Středního východu stane pro skupinu PSA Peugeot Citroën třetím pilířem ziskového růstu.