psa uvede v roce 2021 elektrické verze svých dodávek | Aktuality | autoweek.cz

PSA uvede v roce 2021 elektrické verze svých dodávek

PSA uvede v roce 2021 elektrické verze svých dodávek

08.12.2020 | | Aktuality

Dodávkové vozy s plně elektrickým pohonem Peugeot e-Partner, Citroën ë-Berlingo van a Opel Combo-e do konce roku 2021 dokončí elektrifikaci lehkých užitkových vozů PSA. Nabídka plně elektricky poháněných vozidel bude rozšířená i na osobní verze Peugeot e-Rifter, Citroën ë-Berlingo, Opel/Vauxhall Combo-e Life.
 Od roku 2019 mají všechny nově uváděné modely skupiny PSA v nabídce I 100% elektrický nebo plug-in hybridní pohon. Cílem skupiny je do roku 2025 nabídnout elektrifikovanou verzi u všech modelových řad.
 
V roce 2020 byly uvedeny na trh elektrické verze středních dodávek segmentu Van-D Peugeot Expert/Citroën Jumpy/Opel Vivaro a velké dodávkové vozy segmentu Van-E Peugeot Boxer/Citroën Jumper. V roce 2021 doplní všechny čtyři koncernové značky - Peugeot, Citroën, Opel i Vauxhall - svou nabídku o 100% elektrické verze lehkých užitkových vozů segmentu Van-B a stejně tak budou elektrickým motorem vybaveny i odvozené osobní verze.
 
Malé užitkové vozy segmentu Van-B a jejich osobní verze Peugeot Partner/Rifter, Citroën Berlingo, Opel Combo/Vauxhall Combo získaly řadu mezinárodních ocenění, včetně trofeje International Van of the Year a AutoBest - Best Buy Car of Europe 2019. Jejich prodej od uvedení na trh v září 2018 přesáhl po celém světě 650 000 kusů.
 
Elektrické verze se budou včetně akumulátorů montovat v továrně ve Vigu  ve Španělsku. Trakční elektromotory budou dodávány z Trémery ve Francii a vysokonapěťové měniče z Valenciennes (Francie).
 
Hnací komponenty převzaté z platformy eCMP budou tvořit:
- akumulátor o kapacitě 50 KWh chlazený vodou a umožňující dobíjecí výkon až 100 kW
- trakční elektromotor 100 kW (136 k)
- palubní nabíječka dostupná ve dvou úrovních výkonu (jednofázová 7,4 kW a třífázová 11 kW).