qoros našel prvního partnera - autobinck | Aktuality | autoweek.cz

Qoros našel prvního partnera - AutoBinck

Qoros našel prvního partnera - AutoBinck

16.09.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Čínský Qoros podepsal v Bratislavě první kontrakt s evropským dovozcem jako první krok v rámci svého plánu vybudovat plnohodnotnou evropskou distribuční síť. Qoros podepsal smlouvu s nizozemskou společností AutoBinck.

Společnost Qoros Automotive je společným projektem čínské automobilky Chery a izraelské investiční společnosti Eauntum LLC. Našla už i mnoho partnerů mezi nejvýznamnějšími světovými dodavateli automobilového průmyslu. Své vozy poprvé vystavila v Evropě na jaře na autosalonu v Ženevě. Tam ohlásila cíl vybudovat v Evropě plnohodnotnou prodejní síť.

Jako první krok nyní podepsala smlouvu s nizozemskou prodejní organizací AutoBinck. Ta se ujme klíčových činností při budování distribuční sítě. Nizozemská společnost AutoBinck má silné postavení i na českém trhu, kde patří k největším prodejcům a je dovozní organizací japonské automobilky Mitsubishi.
Prodejní a servisní činnost Qorosu bude vycházet z víceznačkové prodejny AutoBinck v Bratislavě.

Prvním modelem, který se bude prodávat na slovenském trhu, bude Qoros 3 Sedan vybavený přeplňovaným zážehovým motorem 1,6 l/115 kW plnícím emisní standard Euro 5. Vůz byl z hlediska bezpečnosti navržen tak, aby bez problémů vyhověl nejpřísnějším předpisům a dosáhl maximálního výsledku při evropských crash testech.

Qoros představil inovativní informační a zábavný systém QorosQloud vytvořený na bázi informačního portálu (cloudu) Windows Azure nabízejícím kromě informací i připojení k sociálním sítím a propojení s chytrými telefony.

Podle ředitele prodeje a marketingu Qorosu pro Evropu a Střední východ Cristiana Carluttiho jde o začátek velmi zajímavého období pro Qoros. Přestože objem prodeje není pro společnost nyní hlavním cílem, Slovensko je vnímáno jako jeden z významných evropských trhů pro sedany.
"Naše poznatky ze Slovenska budou velmi užitečné pro dobu, kdy začneme zvyšovat naši přítomnost ve střední a západní Evropy a kdy budou k dispozici další modely, stejně jako nová generace vysoce účinných motorů," uvedl Carlutti.

Prodejní cena vozu Qoros 3 Sedan ve verzi Elegance bude na Slovensku 20 960 eur vč. DPH, tj. 540 000 Kč. Po plném uvedení tohoto vozu na evropské trhy by se ale jeho cena měla dostat výrazně pod hranici 20 000 eur. I tak je to podstatně víc, než aby tento vůz mohl být konkurentem Škody Rapid, což byl původní cíl ohlášený při premiéře v Ženevě.

Qoros 3 Sedan se vyrábí v novém montážním závodě v Changshu. Jde o první zde zcela nové řady modelů navržených a zkonstruovaných mezinárodním týmem zkušených odborníků, kteří přišli z velkých evropských automobilek, a mladých automobilových talentů, kteří do Qorosu nastoupili rovnou po studiu.
Společnost chce vůz Qoros 3 Sedan představit v posledním čtvrtletí 2013 ve zhruba 80 prodejnách v Číně.