racing expo a glasurit classic expo | Aktuality | autoweek.cz

Racing Expo a Glasurit Classic Expo

Racing Expo a Glasurit Classic Expo

31.10.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Podzimní automobilové přehlídky přede dveřmi - ve dnech 9. až 11. listopadu se na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech uskuteční 2. ročník přehlídky Racing Expo a první veletrh historických vozidel Glasurit Classic Expo.
Druhý ročník přehlídky Racing Expo je znovu zaměřen na oblast závodní techniky na dvou i čtyřech kolech. Z více než stovky exponátů je třeba připomenout výkonné supersporty Ferrari 488 GT3 a F430 GT2, Audi R8 LMS, Lamborghini Gallardo i Huracán, BMW M6 GT3 a poprvé vystavený McLaren 650S. K vidění budou i prototypy Osella FA30/Zytek, Norma M30 LMP či Ligier JS53 Evo3.
 
Formulovou scénu reprezentují monoposty Tatuus-Abarth formule 4 a formule Renault, unikátní vůz Formule Student s pohonem na elektřinu či nejúspěšnější monopost československé historie Avia, se kterým v 70. a 80. letech sklízel úspěchy na domácích i zahraničních tratích jezdec a konstruktér Václav Lím.
 
Tradiční doménou našich jezdců a týmů jsou již dlouhá léta nákladní vozidla, a to ať již jde o okruhové tahače nebo kamiony pro dálkové soutěže. První disciplínu budou zastupovat speciály roudnické stáje Buggyra, druhá Tatra úspěšného účastníka maratonu Africa Eco Race Tomáše Tomečka.
 
Motocyklisté si budou moci zblízka prohlédnout Ducati Karla Abraháma, který stabilně nastupuje v silničním šampionátu MotoGP, stroje z Tourist Trophy na ostrově Man nebo motocykly z vytrvalostních závodů.
 
Mezi historickými vozidly, jimž je vyhrazeno Glasurit Classic Expo, dominuje rozsáhlá kolekce automobilů Porsche, shromážděná při příležitosti 70. výročí značky. Opravdovou lahůdku představují Rolls Royce Silver Wraith z roku 1948, nádherná závodní Tatra T605 nebo Porsche 911 4x4 z jezdecké školy Johnnyho Hauglanda. K vidění budou i veterány a youngtimery značek Škoda, Mercedes-Benz, Jaguar, Bugatti, Volkswagen, Fiatu a mnoha dalších. Doplní je prezentace, mapující textem a obrazem století automobilismu v našich zemích.
 
Návštěvníci se ale nebudou jen pasivně dívat. Mohou se také aktivně zapojit. K dispozici jim budou dráha s RC modely, profesionální závodní simulátor nebo si mohou vyzkoušet jízdu v motokáře. K příjemnému posezení pozve stylová kavárna v podobě Citroënu HY z roku 1974, a to za příjemného doprovodu hudby 30. let.
 
Po celou dobu konání obou akcí se budou konat besedy a autogramiády se špičkovými osobnostmi tuzemského motorsportu Tomášem Engem, Josefem Králem, Adamem Lackem, Lukášem Peškem, Jaroslavem Hoškem, Robertem Šenkýřem, Petrem Fulínem, Václavem Fejfarem a mnoha dalšími.
 
Vyvrcholením doprovodného programu bude v neděli 11. 11. v 11 hodin a 11 minut oficiální křest knihy věnované 70. výročí Zlaté přilby za přítomnosti všech žijících domácích vítězů tohoto závodu.

Obě výstavy jsou otevřeny v pátek 9. listopadu od 10 do 19 hodin, v sobotu 10. listopadu od 10 do 18 hodin a v neděli 11. listopadu od 10 do 17 hodin. Ceny vstupenek (platí pro obě výstavy) začínají na 150 Kč a je možné je zakoupit předem on-line .
 
Více informací je možné získat na oficiálních webových stránkách www.racingexpo.cz a www.classicexpo.cz, kde se budou postupně představovat nejzajímavější z exponátů obou výstav.
 
  • Racing Expo a Glasurit Classic Expo
  • Racing Expo a Glasurit Classic Expo