Aktuality | autoweek.cz

Aktuality

 • Senát schválil zvláštní registrační značky EL

  18. 08. 2018 - Senát schválil zvláštní registrační značky EL

  Senát schválil novelu zákona o pozemních komunikacích, která bude nyní čekat na podpis prezidenta. Novela mimo jiné přinese majitelům vozidel na elektrický nebo vodíkový pohon během příštího roku možnost získat zvláštní registrační značky označené písmeny EL, a tím i některé výhody.
 • Senát schválil přísnější postihy za stáčení tachometrů

  18. 08. 2018 - Senát schválil přísnější postihy za stáčení tachometrů

  Senátem schválená vládní novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích zavádí od 1. října 2018 až půlmilionovou pokutu za stáčení tachometru. Tachometr je možné nově zkontrolovat na www.kontrolatachometru.cz bez čísla protokolu poslední technické prohlídky.
 • Emisní studie ČVUT potvrdila to, co se tušilo

  17. 08. 2018 - Emisní studie ČVUT potvrdila to, co se tušilo

  Zatímco Centrální informační systém (CIS) Ministerstva dopravy tvrdí, že emisně nevyhovujících jsou necelá 3 % vozidel, z monitorování vozidel v pražském provozu vychází, že jich jezdí třikrát tolik. Na tento rozpor upozorňuje Asociace emisních techniků a opravářů (ASEM).
 • Escape6 Prague Car Festival za dveřmi

  17. 08. 2018 - Escape6 Prague Car Festival za dveřmi

  Ve dnech 1. a 2. září se na výstavišti PVA Expo v Praze Letňanech už po sedmé uskuteční přední evropská výstava upravených automobilů, kde se představí přes 700 unikátních vozů. K vidění bude nejen to nejlepší z tuningu, ale i přehlídka supersportů a mnoho dalšího.


<< < 238 / 249  > >>