rapid dostane xenony | Aktuality | autoweek.cz

Rapid dostane xenony

Rapid dostane xenony

04.07.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Rapid vstupuje do nového modelového roku s turbodieselem 1,6 TDI/66 kW a nízkoenergetickými xenonovými světlomety HID 25 W. Vylepšení doznává i interiér s novým tříramenným volantem.

Škoda Rapid bude od srpna dostupný i se vznětovým motorem 1,6 TDI 66 kW s přímým vysokotlakým vstřikováním Common rail a filtrem pevných částic. Může být kombinován s pětirychlostní přímo řazenou převodovkou nebo sedmirychlostní dvouspojkovou automatickou.

Nabízí se i v úsporné verzi Green tec se systémem start-stop, rekuperací brzdné energie a pneumatikami se sníženým valivým odporem. Odpovídající normovaná spotřeba paliva činí 3,9 l/100 km.

K dispozici je pro vůz Rapid celkem šest různých motorů Euro 5: dva turbodiesely (1,6 TDI se 66 resp. 77 kW) a čtyři zážehové motory (1,2 MPI/55 kW, 1,2 TSI s výkony 63 resp. 77 kW a 1,4 TSI/90 kW). Úprava Green tec je k dispozici pro všechny motory TSI a TDI.

Pro Rapid jsou nyní také světlomety s xenonovými výbojkami. Nízkoenergetické halogenidové výbojky HID s příkonem 25 W mají světelný tok do 2000 lm. Tento systém nevyžaduje, na rozdíl od řešení používaných ve vozech vyšších tříd s výbojkami HID 35 W, automatickou regulaci sklonu a ostřikovače světlometů. Výhodou je nižší cena ve srovnání s xenonovými světlomety s vyšším světelným tokem při zachování srovnatelné intenzity osvětlení.

Navíc bude interiér oživen novým tříramenným volantem, novými ozdobnými prvky a novými materiály.