mimořádné směny v hyundai motor manufacturing czech | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Mimořádné směny v Hyundai Motor Manufacturing Czech

Mimořádné směny v Hyundai Motor Manufacturing Czech

26.11.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Zvýšená poptávka po autech Hyundai si v listopadu v závodě HMMC vyžádá čtyři mimořádné směny.

Z důvodu zvýšené poptávky po vozech Hyundai běží výroba v závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích mimořádně i o sobotách 22. a 29. listopadu 2014. V každou z těchto sobot budou odpracovány dvě plné směny, ranní a odpolední, které umožní vyrobit dodatečných 1750 vozů.

 

Závod Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích v letošním roce plánoval vyrobit 300 000 aut. Díky stále stoupající poptávce po vozech Hyundai se ale tento objem ukázal jako nedostatečný, a proto bylo rozhodnuto ještě v listopadu odpracovat čtyři mimořádné směny ve dnech 22. a 29. listopadu, během kterých bude vyrobeno celkem více než 1750 aut.

 

Veškerá auta, vyrobená v Nošovicích, jsou v průběhu několika dnů exportována ke svým zákazníkům v šedesáti zemích světa, takže i ta, vyrobená v listopadu nad plán, zcela jistě dorazí do cíle ještě před koncem letošního roku.

 

V souladu s platnou kolektivní smlouvou jsou mimořádné směny proplaceny mzdou v plném rozsahu, zaměstnanci navíc obdrží bonus 500 Kč za mimořádnou směnu, přesčasový příplatek ve výši 25 % své průměrné denní mzdy a příplatek ve výši 15 % denní mzdy za práci o víkendu. Zaměstnavatel dále poskytne autobusovou dopravu na směnu a zpět zdarma a hlavní teplé jídlo za symbolickou jednu korunu.

 

S pracovním kalendářem v závodě HMMC souvisí i úprava rozvrhu směn v posledním předvánočním týdnu. Standardní pracovní týden totiž začíná v pondělí v 6:00 ráno ranní směnou a končí v sobotu v 6:00 ráno po noční směně. Aby vedení HMMC svým zaměstnancům umožnilo delší společný čas strávený s rodinou během pravidelné zimní odstávky, věnované údržbě výrobních zařízení, začne v předvánočním týdnu pracovní cyklus už noční směnou v neděli 14. prosince ve 22:00 a skončí v pátek 19. prosince ve 22:00 po odpolední směně.