registrace v západní evropě v březnu klesly o 3,7 % | Aktuality | autoweek.cz

Registrace v západní Evropě v březnu klesly o 3,7 %

Registrace v západní Evropě v březnu klesly o 3,7 %

06.04.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Prodej automobilů v zemích západní Evropy se v březnu snížil o 3,7 %, když se ukázalo, že vzpamatování se trhů z podzimních problémů s novou metodikou měření emisí WLTP bylo jen krátkodobé.
Registrace nových aut minulý měsíc podle propočtů analytiků LMC klesly na 1,64 milionu vozů z loňských 1,7 milionu. Jeho počty jsou založeny na národních prodejních datech a odhadech pro některé z nejmenších trhů.
 
Registrace nových aut se v Evropě na podzim propadly po chaotické implementaci nového zkušebního postupu měření emisí WLTP, což vedlo k tomu, že některé klíčové modely resp. mnohé jejich verze nebyly do konce roku 2018 dostupné. Podle údajů zveřejněných v posledních dnech klesly březnové registrace v Německu o 0,5 %, ve Francii o 2,3 %, ve Velké Británii o 3,4 %, v Itálii o 9,6 % a ve Španělsku o 4,3 %.
 
V prvním čtvrtletí podle LMC klesly registrace nových aut v západní Evropě o 3,5 % na 3,78 milionu vozů. V Německu byl zaznamenán meziroční pokles o 0,2 %, ve Francii o 0,6 %, ve Velké Británii o 2,4 %
 
Naopak prodej nových automobilů v Rusku během března vzrostl o 1,8 % díky zavedení vládních dotací pro vozidla s nižší cenou. Vláda se tím snaží vyvážit lednové zvýšení daní, které mělo za následek utlumení poptávky. V únoru byl zaznamenán meziroční pokles o 3,6 %. V prvním čtvrtletí poklesl prodej nových aut v Rusku o 0,3 %.