renault bude vyrábět fiaty | Aktuality | autoweek.cz

Renault bude vyrábět Fiaty

Renault bude vyrábět Fiaty

28.07.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault dospěl s Fiatem k dohodě, na jejímž základě bude pro italskou značku dodávat lehká užitková vozidla.

V době, kdy se média po světě zabývala možným převzetím Fiatu Volkswagenem, dospělo vedení turínské automobilky k dohodě s Renaultem. Na základě této dohody budou lehká užitková vozidla vyráběná Renaultem ve Francii dodávána Fiatu. První vozy Renault Fiatu dodá ve druhém čtvrtletí 2016.

 

Vozy prodávané pod značkou Fiat mají mít jednoznačnou identitu italské značky a mají se lišit v použití mnoha významných komponent.

 

Renault v současné době vyrábí řadu užitkových vozidel Kangoo, Trafic a Master. Kangoo se v upravené podobě prodává i jako Mercedes Citan. Trafic a Master se vyrábějí ve spolupráci s General Motors a prodávají též jako Opel (resp. Vauxhall) Vivaro (tento vůz se vyrábí v závodě GM v Lutonu) a Movano. Renault Master se navíc prodává i jako Nissan Interstar.

 

Fiat vyrábí malé užitkové vozy Dobló a Fiorino. Fiat Dobló se vyrábí v turecké Burse souběžně s technicky identickým Opelem (Vauxhallem) Combo. Rovněž v Burse vyráběné Fiorino se současně nabízí jako Citroen Nemo a Peugeot Bipper. Naopak Fiat pod jménem Scudo prodává vůz identický s Citroenem Jumpy a Peugeotem Expert (nejnověji se tento vůz z produkce závodu Sevel Nord prodává i jako Toyota ProAce) a pod jménem Ducato vůz ze společné produkce s Citroenem Jumper a Peugeotem Boxer.

 

Zatím není jasné, zda se spolupráce bude týkat jednoho nebo více modelů ani jak budou pokračovat další partnerství Renaultu a Fiatu.