renault grand kangoo rozšiřuje nabídku | Aktuality | autoweek.cz

Renault Grand Kangoo rozšiřuje nabídku

Renault Grand Kangoo rozšiřuje nabídku

11.06.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault po úspěšné prodloužené verzi Maxi užitkové řady Kangoo uvádí také do nabídky osobních vozů verzi Grand Kangoo v pěti-  nebo sedmimístné podobě s prodlouženým rozvorem. Renault ji označuje jako multifunkční vozidlo neboli Ludospace.

Renault Grand Kangoo vychází z úspěšné užitkové verze Kangoo Maxi. Ta se zde proměnila v osobní verzi tzv. Ludospace se sedmi plnohodnotnými sedadly.

Do modelové řady Kangoo přišel nový model Grand Kangoo s prodlouženým rozvorem v pěti- a sedmimístné verzi. Rozvor náprav se protáhl ze 2697 mm na majestátních 3100 mm, což je rozměr srovnatelný s vozy nejvyšších kaetegorií, a délka vzrostla ze 4213 mm na 4597 mm.

V sedmimístné podobě nabízí dvě samostatně vyjímatelná sedadla ve třetí řadě. Dva cestující ve třetí řadě mají dostatek prostoru pro kolena i lokty. Přístupnost třetí řady sedadel je usnadněna snadným sklápěním dělené sedačky ve druhé řadě vytvářející průchod široký 636 mm. Dvě samostatná zadní sedadla ve třetí řadě pocházejí z modelu Scénic, v němž jsou použita ve druhé řadě. Jsou ergonomická  a díky uložení v kolejnicích je možné jepodle potřeby samostatně posouvat vpřed nebo vzad , sklopit nebo zcela vyjmout. Maximální prostor 145 mm v oblasti kolen patří k nejlepším v této třídě. Cestující ve třetí řadě navíc mají k dispozici také oba postranní úložné prostory a reproduktory.

Grand Kangoo má i v sedmimístné konfiguraci solidní objem zavazadlového prostoru 400 l. V pětimístném uspořádání má objem zavazadlového prostoru 930 l, který lze sklopením druhé řady sedadel zvětšit až na 3400 l a další zvětšení lze dosáhnout sklopením sedadla spolujezdce.

Grand Kangoo je ideální pro početné rodiny, veřejnou správu a profesionální zákazníky, kteří vyhledávají vozidlo pro smíšené využívání s maximální modularitou a pro taxislužby. Grand Kangoo nabízí četné variabilní konfigurace umožňují vozidlo přesně přizpůsobit počtu osob a množství zavazadel nebo přepravovaného zboží.

Grand Kangoo je vybaven motorem 1,5 dCi ve dvou výkonových úrovních 66 a 81 kW (90 a 110 k) a vyrábí se, jako celá modelová řada Kangoo, v továrně MCA v Maubeuge ve Francii.

  • Renault Grand Kangoo rozšiřuje nabídku
  • Renault Grand Kangoo rozšiřuje nabídku
  • Renault Grand Kangoo rozšiřuje nabídku
  • Renault Grand Kangoo rozšiřuje nabídku
  • Renault Grand Kangoo rozšiřuje nabídku
  • Renault Grand Kangoo rozšiřuje nabídku