fiat a opel připraví nástupce opelu combo | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Fiat a Opel připraví nástupce Opelu Combo

Fiat a Opel připraví nástupce Opelu Combo

03.12.2010 | | Tiskové zprávy

Nástupce modelu Opel Combo bude derivátem modelu Fiat Doblo. Vyrábět se bude v turecké továrně Tofas od roku 2011 s roční produkcí více než 250 000 vozů.

Automobilky Fiat a Opel podepsaly kontrakt, na jehož základě bude Fiat od prosince 2011 dodávat do prodejní sítě Opelu několik verzí modelu, který v nabídce značky Opel nahradí lehký užitkový model Combo. Současný Opel Combo se totiž ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011 přestane vyrábět. Nový model, postavený na platformě vozu Fiat Doblò, se bude vyrábět v závodě Tofas v turecké Burse, kde se vyrábí vozy Fiat Doblò. Novinka v portfoliu značky Opel se na trhu objeví v lednu 2012, dealeři Opel/Vauxhall budou nový model prodávat v Evropě i na dalších trzích mimo USA.

Opel i Vauxhall ponechají novému modelu tradiční název Combo, přičemž zákazníci budou moci volit z celé řady verzí a provedení, včetně osobních verzí, dodávek nebo podvozků pro přestavbu. Konstrukční a designerský tým automobilky Opel se aktivně podílí na vývoji nového vozu a specialisté Opelu těsně spolupracují s vývojovými experty automobilky Fiat. Projekt předpokládá, že Opel odebere v prvním roce (2011) asi 6000 vozů, celkem má být tímto způsobem vyrobeno pod značkou Opel nejméně 250 000 vozů.

Závod Tofas, který je společným podnikem firem Fiat Group Automobile a Koç Holding Turkey, byl založen v roce 1968.

Pozn. Autoweek: Současná druhá generace Opelu Combo byla vytvořena na bázi Opelu Corsa, tedy platformě GM Gamma, vyvinuté ve spolupráci s Fiatem. Vyrábí se ve španělské Zaragoze.

  • Fiat a Opel připraví nástupce Opelu Combo
  • Fiat a Opel připraví nástupce Opelu Combo
  • Fiat a Opel připraví nástupce Opelu Combo