renault mégane grandtour přichází s cenou od 369 900 kč | Aktuality | autoweek.cz

Renault Mégane Grandtour přichází s cenou od 369 900 Kč

Renault Mégane Grandtour přichází s cenou od 369 900 Kč

04.07.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault uvedl na trh nové kompaktní kombi Renault Mégane Grandtour s širokou nabídkou motorů. Podobně jako u hatchbacku bude i kombi Grandtour k dispozici také ve verzi GT s řízením všech kol 4Control.
Mégane Grandtour mezigeneračně narostl do všech směrů kromě výšky. V porovnání s hatchbackem je nejen delší o 267 mm (4626 mm), ale má i o 43 mm delší rozvor (2712 mm proti 2669 mm u hatchbacku). Díky tomu se zvětšil prostor pro nohy cestujících na zadních sedadlech. Více místa je i na hlavu, protože střecha má pozvolněji sklon a opěradel zadních sedadel mohou mít větší sklon.
 
Zavazadlový prostor má s pomocí prodlouženého zadního převisu objem 521 l. Zadní opěradla lze díky funkci Easy Break sklopit přímo z kufru, kde je pod dvojitým dnem skrytý prostor. Sklopením zadních opěradel se objem zavazadelníku zvětší na 1504 l při zcela rovné ploše podlahy. Při sklopení opěradla sedadla spolujezdce vpředu se do Grandtouru dají naložit předměty dlouhé až 277 cm.
 
Technika jako Mégane hatchback
Nabídka pohonných jednotek vychází z hatchbacku - zážehové motory 1,6 l/84 kW (115 k) nebo přeplňované čtyřválce 1,2 l TCe/74 kW (100 k) nebo 97 kW (130 k) a vznětové čtyřválce 1,5 l dCi 66 kW (90 k) nebo 81 kW (110 k) a 1,6 dCi 96 kW (130 k). Pro vrcholnou verzi GT to jsou zážehový TCe s výkonem 151 kW (205 k) a vznětový 1,6 dCi se dvěma turbodmychadly o výkonu 120 kW (165 k). Kromě toho se později Mégane Grandtour stane po Scénicu druhým modelem Renaultu vybaveným i hybridním systémem Hybrid Assist, kombinujícím turbodiesel 1,5 dCi s elektromotorem.
 
Nový Mégane Grandtour nabízí stejnou inovativní techniku jako hatchback Mégane. V interiéru je konfigurovatelný barevný Head-up displej, multimediální a navigační systém R-Link 2 s dotykovým displejem 7“, resp. 8,7“.
 
K dispozici jsou pokročilé asistenční systémy Active Emergency Braking System (aktivní nouzové brzdění), - Safe Distance Warning (upozornění na dodržování bezpečné vzdálenosti), adaptivní tempomat, výstraha před opuštěním jízdního pruhu, systém sledování mrtvého úhlu, systém rozpoznávání dopravních značek s varováním při překročení povolené rychlosti, automatické přepínání dálkových světlometů aEasy Park Assist (systém automatického parkování s parkovacími senzory a zadní parkovací kamerou).
 
Pět úrovní výbavy
Pro nový Mégane Grandtour je připraveno pět úrovní výbavy. Už základní Life nabízí například asistent pro rozjezd do kopce, tempomat s omezovačem rychlosti, LED denní svícení, palubní počítač, manuální klimatizaci, Bluetooth i rádio s USB vstupem a ovládáním pod volantem. Vyšší výbava Zen přidává přední světlomety do mlhy, elektrické ovládání zadních oken a v rámci aktuální akce i dvouzónovou automatickou klimatizaci, dešťový a světelný senzor.

Střední výbava Intense poskytuje 16“ litá kola, elektricky nastavitelná vnější zpětná zrcátka, zadní parkovací senzory, možnost volby z několika jízdních režimů a multimediální systém se 7“ dotykovým displejem. Verze Mégane Grandtour Bose přináší audiosoustavu Bose s 10 reproduktory včetně subwooferu a šestikanálový ekvalizér.
 
Na vrcholu nabídky je varianta Mégane Grandtour GT, pozoruhodná kromě sportovnějšího designu s výraznějšími nárazníky a 17“ koly a anatomických předních sedadlech především systémem natáčení zadních kol.
 
Nový Renault Mégane Grandtour přichází na český trh s cenou od 369 900 Kč vč. DPH za výbavu Life se zážehovým motorem SCe 115 s přímo řazenou převodovkou. Na českém trhu lze nový Mégane Grandtour už objednávat, ale první vozy budou u autorizovaných prodejců v polovině října 2016. Renault na nové kompaktní kombi poskytne standardní záruku pět let nebo 100 000 km, přičemž za příplatek se kilometrový nájezd může zdvojnásobit.
  • Renault Mégane Grandtour přichází s cenou od 369 900 Kč
  • Renault Mégane Grandtour přichází s cenou od 369 900 Kč
  • Renault Mégane Grandtour přichází s cenou od 369 900 Kč
  • Renault Mégane Grandtour přichází s cenou od 369 900 Kč
  • Renault Mégane Grandtour přichází s cenou od 369 900 Kč