renault modernizuje talisman grandtour | Aktuality | autoweek.cz

Renault modernizuje Talisman Grandtour

Renault modernizuje Talisman Grandtour

19.10.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault mírně oživil vzhled modelu střední třídy Talisman a učinil jej bezpečnějším i pohodlnějším. Na český trh jej uvádí jen s karoserií kombi Grandtour s cenou začínající na 955 000 Kč.
Změny vzhledu jsou jen nepatrné - jen nová jen mřížka chladiče doplněná chromovanými prvky. Modifikován byl i nárazník. Všechny verze jsou také vybaveny světlomety LED Pure Vision, ve vyšší výbavě adaptivní světlomety Matrix LED Vision.
 
Modernizovaný Talisman získal rozšířenou nabídku asistenčních systémů. Novinkou je asistent pro jízdu na dálnici a v dopravní zácpě Easy Pilot, který v sobě spojuje adaptivní tempomat a funkci udržování vozidla ve středu jízdního pruhu, zvládá i jízdu v zatáčkách, reguluje rychlost v pásmu 0 až 160 km/h a přitom udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. Dokáže vůz automaticky zastavit a během tří sekund rozjet bez zásahu řidiče. Jde tedy o poloautonomní řízení úrovně 2.
 
Nový Talisman Grandtour je jediným vozem ve své kategorii, který je vybaven systémem řízené všech kol 4Control, který zaručuje bezkonkurenční přesnost řízení a umožňuje řidiči bezkonkurenční ovladatelnost v omezeném prostoru. Systém 4Control je kombinován s nastavitelnými tlumiči.
 
Digitální přístrojový panel tvoří 10,2“ displej, který́ je součástí standardní výbavy. Online multimediální systém Easy Link je kombinován s 9,3“ displejem a zahrnuje digitální rádio DAB, multimédia, mobilní telekomunikační systém kompatibilní s operačními systémy Android Auto a Apple CarPlay a satelitní navigaci s vyhledáváním adres prostřednictvím Google Places, informace o cenách paliva a dopravní informace v reálném čase.
 
Pod kapotou nečekejme nic nového. V nabídce na našem trhu je jen turbodiesel 2,0 Blue dCi ve verzích s výkonem 118 kW (160 k) nebo 139 kW (189 k) ve spojení s dvouspojkovou šestistupňovou převodovkou EDC. Oba jsou samozřejmě vybaveny systémem SCR pro eliminaci emisí NOX. Na rozdíl od menších modelů zde Renault neinvestuje do jakékoliv formy hybridního pohonu.
 
Cena vozu Talisman Grandtour začíná na 955 000 Kč za verzi Intens Blue dCi 160 EDC. Exkluzivní luxusně vybavená varianta Initiale Paris s motorem Blue dCi 190 EDC přijde na 1 205 000 Kč. Renault na všechny vozy poskytuje pětiletou záruku.

  • Renault modernizuje Talisman Grandtour
  • Renault modernizuje Talisman Grandtour
  • Renault modernizuje Talisman Grandtour
  • Renault modernizuje Talisman Grandtour