renault, nissan a mitsubishi spojí síly s google | Aktuality | autoweek.cz

Renault, Nissan a Mitsubishi spojí síly s Google

Renault, Nissan a Mitsubishi spojí síly s Google

26.09.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Aliance Renault, Nissan a Mitsubishi podepsala globální víceletou dohodu o spolupráci se společností Google týkající se vybavení vozů inteligentními informačně-zábavními systémy s operačním systémem Android.

Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi a společnost Google oznámily technologické partnerství v oblasti využívání operačního systému Android s cílem nabídnout inteligentní infotainment a uživatelsky orientované aplikace v různých modelech a značkách s plánovaným začátkem od roku 2021.
 
V rámci technologického partnerství budou vozy Aliance využívat systém Android, který poskytne navigaci pracující s informacemi o reálném provozu online, včetně Google Maps, přístupu k bohatému ekosystému automobilových aplikací v Google Play Store, a který bude mít schopnost odpovídat na hovory a zprávy, ovládat média, vyhledávat informace a spravovat funkce vozidla pomocí hlasu využívající zabudovaný Google Assistant.
 
Aliance integruje aplikace a služby Google do informačních a cloudových systémů pro posílení zákaznického zážitku značek Renault, Nissan a Mitsubishi. Zatímco vozy Aliance bude sdílet platformu Android, každá značka bude mít flexibilitu při vytváření jedinečného zákaznického rozhraní a specifických funkcí nad rámec společné Android platformy.
 
Kombinací nejnovějších technologií Aliance a společnosti Google budou vozy členských společností Aliance disponovat jedním z nejinteligentnějších infotainmentů na trhu. Řidiči a cestující budou moci využívat schopnosti Google a Android, které jim nabídnou přístup do ekosystému zahrnujícího tisíce existujících aplikací a neustále se rozšiřujících řad nových aplikací. Tato integrace v kombinaci s rozsáhlými poznatky a živou komunitou vývojářů umožní lehký přístup k oblíbeným aplikacím ve vozidle. Systém bude také kompatibilní se zařízeními, která využívají jiné operační systémy, jako například Apple iOS.
 
Partnerství je součástí úsilí Aliance vybavit větší množství vozů konektivitou a službami založenými na cloudovém rozhraní Aliance (Alliance Intelligent Cloud) založeném na vzdálené aktualizaci softwaru a diagnostiky vozidel. Cloudové rozhraní Aliance přinese systémy infotainmentu budoucí generace se zabezpečenou konektivitou prostřednictvím platformy pro integrovanou správu dat, infotainment systémů a usnadnění bezdrátových aktualizací a dálkové diagnostiky vozidel členských společností Aliance.