renault pracuje na elektromobilu za 10 000 eur | Aktuality | autoweek.cz

Renault pracuje na elektromobilu za 10 000 eur

Renault pracuje na elektromobilu za 10 000 eur

13.09.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault se s malým vozem Zoe postavil do čela vývoje jako první dodavatel cenově dostupných elektromobilů a po řadu let si drží postavení nejprodávanějšího elektromobilu v Evropě. Do poloviny příštího desetiletí chce Renault nabídnout mnohem levnější elektromobil.
Generální ředitel Renault Thierry Bolloré očekává v Evropě do pěti let první elektrický vůz, který bude stát pouhých 10 000 eur. „Pracujeme na tom, ale bude trvat mnohem méně než pět let, než se takové auto dostane na evropský trh. Ceny za elektromobily musejí dramaticky poklesnout, to je nutnost. Je to nezbytné i pro udržitelné a ziskové nabídky sdílení automobilů,“ uvedl na frankfurtském autosalonu, kde sice Renault nevystavuje, nicméně během prvního novinářského dne předvedl novou generaci modelu Captur. Není ovšem jasné, zda Renaultem plánovaná cílová cena 10 000 eur zahrnuje i státní dotace.
 
„Automobilový průmysl vynakládá velké úsilí, aby se stal ekologičtějším. Renault je evropským lídrem v oblasti elektromobility a toto podnikání je již ziskové,“ tvrdí Bolloré a dodává: „Elektromobilita je pro nás už realitou. Zatímco ostatní o ní uvádějí proklamace, Renault je již na trhu a elektromobily dlouho prodává.“
 
Nejlevnější elektricky poháněný vůz z Francie bude pravděpodobně představen v dubnu 2020 a bude vycházet z původně pouze pro Čínu vyvinutého mini-SUV City K-ZE.