renault představuje první 100 % elektromobilní město | Aktuality | autoweek.cz

Renault představuje první 100 % elektromobilní město

Renault představuje první 100 % elektromobilní město

13.08.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Obyvatelé Appy v Ariège, jednoho z nejizolovanějších měst Francie, zavádějí elektromobilitu s novým Renaultem Zoe.
V posledních letech se stal rozvoj elektromobility důležitým společenským tématem. Představy o uvědomělejším světě, jehož je elektromobilita součástí, se stávají realitou. S cílem dokázat, že přejít k elektrické mobilitě může každý, vypracoval Renault ve spolupráci s Publicis nový plán na vytvoření prvního ,100% elektromobilního města ve Francii. Tím městem je Appy. Obyvatelé tohoto města, nacházejícího se v oblasti Ariège, budou mít po dobu tří let možnost zažít řízení elektromobilu s novým Zoe a podělit se o své dojmy.
 
Pokud elektrickou mobilitu dokáží přijmout obyvatelé Appy, žijící na jednom z nejodlehlejších míst Francie, stanou se důkazem toho, že je opravdu dostupná pro každého. Jejich zkušenosti se stanou novou kapitolou v příběhu francouzských měst a vesnic: jestliže elektromobilitu dokáže přijmout Appy, proč ne vy?
 
Elektrická vozidla již zdaleka nejsou určena pouze do center velkých měst. Jsou využitelná kdekoli a dostupnost dobíjecích míst se neustále rozvíjí. Trh s elektrickými vozidly se ve Francii v prvním čtvrtletí roku 2020 ztrojnásobil. Renault je v čele tohoto velice dynamického trhu posledních osm let a svou vedoucí pozici ve Francii potvrdil uvedením nového Zoe, nejprodávanějšího elektromobilu, který se s více než 100 000 kusy na silnicích stal tváří tohoto segmentu.
 
Poprvé v historii poskytne Renault každé domácnosti ve městě na tři roky nový Zoe spolu s potřebným vybavením pro dobíjení (dobíjecí stanice/redukce k dobíjení doma) a veřejnou dobíjecí stanici. S dojezdem až 395 km v cyklu WLTP a možností dobití na ekvivalent dojezdové vzdálenosti až 150 km za 30 minut je Zoe pro tento projekt ideálním vozem, poukazujícím přednosti elektromobility.
 
Tento originální a inovativní projekt zahájil Renault v Appy 21. července 2020 za přítomnosti starosty města, regionálních institucí a zástupců firmy Renault, kteří jsou do projektu zapojeni. Renault bude uživatele nového Zoe sledovat, aby je v přechodu na čistě elektrickou mobilitu podpořil.
 
Tímto projektem Renault chce posunout hranice a rozbořit klišé spojené s elektromobilitou. Obyvatelé Appy budou ambasadory, kteří dokáží, že přechod na elektrická vozidla je jednoduchý a nijak nekomplikuje každodenní život.
 

  • Renault představuje první 100 % elektromobilní město
  • Renault představuje první 100 % elektromobilní město