renault předvedl modernizovaný trafic | Aktuality | autoweek.cz

Renault předvedl modernizovaný Trafic

Renault předvedl modernizovaný Trafic

04.11.2020 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Renault Trafic Passenger a SpaceClass se výrazně proměnily s kompletně přepracovanou přídí, nově řešeným interiérem, nejnovější generací asistenčních systémů a multimediálním systémem Easy Link.
Renault Trafic letos slaví 40 let výroby a překročení dvou milionů prodaných vozů. Šest let po uvedení na trh nyní třetí generace prochází velkou proměnou vzhledu. I když to není zvykem, Renault nejprve předvedl novou podobu verzí určených pro přepravu osob a nikoliv užitkové varianty. Jedná se tedy o Passenger, určený pro velké rodiny, firmy a komunity, a SpaceClass pro komfortní dopravu VIP cestujících.
 
Změna vzhledu je radikální, protože se změnila celá přední část vozu. Design získal jak na eleganci, tak i na robustnosti s horizontálně členěnou kapotou, nově pojatou mřížkou chladiče a osvětlením. Trafic může mít plně LED světlomety se světelným podpisem ve tvaru C, který se objevuje ve všech modelech značky.
 
K největší proměně došlo v interiéru. Celá přístrojová deska byla zcela přepracovaná, takže přináší velký posun v kvalitě. K tomu se přidává nabídka nových technologií s dotykovým displejem o velikosti 7“ nebo 8“. Konektivita je aktualizovaná použitím nejnovější generace systému Renault Easy Link s kompatibilitou Apple Car Play a Android Auto a indukčním nabíjením telefonů. Trafic Passenger a SpaceClass přitom mají nákladový prostor až 1,8 m³ a mohou pojmout až 9 cestujících.
 
Systémy pomáhající řidiči posiluje příchod adaptivního tempomatu, aktivního nouzového brzdění, výstrahy při překročení bílé čáry a monitorování mrtvého úhlu. Novinkou z hlediska bezpečnosti je airbag vpředu na pravé straně vhodný pro dva cestující.
 
Pod kapotou nadále kraluje nafta s novými turbodiesely dCi 110 s pětirychlostní přímo řazenou převodovkou a dCi 150 se šestirychlostní přímo řazenou nebo dvouspojkovou převodovkou EDC. Na vrcholu nabídky je modernizovaný dCi 170 s převodovkou EDC. Pro Trafic tedy Renault zatím nenabídne hybridní pohon E-Tech.
 
Nový Trafic bude oficiálně představen v březnu 2021, uvedení na český trh je plánováno na jaro 2021.
 

  • Renault předvedl modernizovaný Trafic
  • Renault předvedl modernizovaný Trafic
  • Renault předvedl modernizovaný Trafic
  • Renault předvedl modernizovaný Trafic