renault s elánem do roku 2012 | Aktuality | autoweek.cz

Renault s elánem do roku 2012

Renault s elánem do roku 2012

05.02.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault má za sebou globálně i na českém trhu úspěšný rok. Pro letošní první pololetí připravuje několik novinek. Bilanční tisková konference byla spojena s představením modernizované podoby model Scénic a Grand Scénic a služeb RCI Benefit a Servis5+.

Aliance Renault Nissan spolu se všemi automobilkami, v nichž má podíl, tj. vč. AvtoVAZ a Samsung Motors, v roce 2011 po celém světě prodala 8 029 222 vozů, což znamenalo zvýšení o 10,3 %. Samotná značka Renault zaznamenala prodejní rekord s 2 722 062 dodanými vozy, což bylo o 3,6 % více než o rok dříve. Tohoto navýšení bylo dosaženo především díky expanzi mimo Evropu, protože evropský výsledek s prodejem 1 296 978 vozů (vč. značky Dacia) znamenal meziroční pokles o 8,1 %. Mimoevropský prodej Renaultu už dosáhl před časem nevídaného podílu 43 %.
Renault navíc koncem roku představil první dva modely ze své připravované velké ofensivy na poli elektromobility Fluence Z.E. a Kangoo Z.E.
V České republice značka Renault navýšila prodej o 3,6 % na 12 370 osobních vozů a ještě lépe se dařilo Dacii, která s prodejem 4047 osobních aut dosáhla zvýšení o 30,4 %. Jenže současně Renault i Dacia zaznamenaly pokles prodeje lehkých užitkových vozů. Celkem Renault s Dacií s prodejem 18 008 osobních i užitkových vozů získal podíl na českém trhu 9,7 %.
Mimořádně úspěšný byl model Thalia s navýšením prodeje o 51 %. Dařilo se i modelu Fluence, který představuje asi polovinu prodeje kompaktních sedanů u nás. Pokud by se sečetl prodej modelů Fluence a Mégane, zaujal by vedoucí postavení v nižší střední třídě. Pokles prodeje modelu Laguna částečně vyvážil úspěšný nástup většího Latitude. Dacia Duster se stala nejprodávanějším dováženým SUV i nejprodávanějším dováženým vozem s pohonem 4x4.
Renault a jeho partneři investují do dynamického rozvoje prodejní sítě v České republice. Byly otevřeny tři nové prodejny Renaultu, jedna byla renovována a jedna rozšířena. Dacia získala tři nová prodejní místa. V současné době má 56 prodejců se 70 prodejními místy pro značku Renault a 32 prodejců se 35 prodejními místy značky Dacia. Renault i Dacia brzy získají další tři nová prodejní místa.


Nové služby RCI Benefit a Servis 5+
Renault svým zákazníkům nabízí od konce roku 2011 i nové zajímavé služby. Tou první je finanční RCI Benefit, přinášející kupujícím vozů Twingo, Clio a Thalia a využívajícím finančních služeb RCI prodlouženou záruku na 48 měsíců resp. 60 000 km spojenou se servisními prohlídkami. Tohoto produktu už využívá asi 20 % prodaných vozů. Od ledna byl tento produkt rozšířen i na vozy Dacia Logan MCV, Sandero a Duster.
Další novinkou je služba Renault Servis 5+ pro všechny vozy Renault a Dacia starší než pět let. Jedná se o jedinečnou nabídku, díky které zákazník ušetří nejméně 20 % nákladů na údržbu svého vozu a zároveň využívá služeb značkového servisu. V rámci nabídky Servis 5+ má zákazník možnost mimo jiné využít specifickou řadu originálních náhradních dílů pro starší vozy, hodinovou sazbu mechanických prací o 20% levnější a program slev pro karosářské opravy vozů. Strukturu nabídky Servis 5+ tvoří:
1) Alternativní díly (Motrio, Repasy) za standardní cenu (rozdíl mezi originálním dílem Renault/Dacia a alternativním dílem Motrio/Repasy je standardně minimálně 20 %)
2) Originální díly (mechanické/údržba/opotřebované) se slevou 20 % pokud není k dispozici díl Motrio/Repasy
3) Práce s lokální sazbou nižší o minimálně 20 %
4) Paušální ceny za alternativní díly Motrio jsou standardní (rozdíl mezi paušální cenou Renault/Dacia a paušální cenou Motrio je standardně minimálně 20%)
5) Paušální ceny Renault/Dacia - není-li paušální cena Motrio se slevou 20%
6) Karosářské díly s programem participací VEI
7) Ostatní díly (lokální, pneumatiky, příslušenství, butik) za standardní cenu (základní cena je konkurenceschopná)


Novinky připravované pro rok 2012
1) Nové verze
- Clio Trend&Style s atraktivnějším vzhledem pro podporu prodeje než se koncem roku 2012 představí zcela nová generace modelu Clio
- Clio Grand Tour se bude v roce 2012 prodávat za stejnou cenu jako hatchback
- Thalia dostane oživený vzhled a novou verzi Expression se zvýhodněnou sadou výbavy
- Fluence bude mít dvě limitované série výbav Sportway se 17" hliníkovými koly a komfortněji vybavený Technofile
- Laguna Coupé dostane denní osvětlení s LED, předpokládá se prodej 80 % vozů Laguna s řízením všech kol 4WS
2) Modernizace (nové fáze)
- Twingo už přišlo se zcela novým stylem a novým pojetím marketingu orientovaným i na muže
- Scénic a Grand Scénic
- Mégane
3) Nové vozy
- Clio RS Ange&Demon je speciální limitované série 666 vozů v atraktivní červené barvě
- Twingo RS s motorem 1,3 l
- Kangoo Maxi jako sedmimístná podoba osobního vozu, k dispozici bude i varianta pro vozíčkáře s nájezdovou plošinou na zádi.
4) Technické novinky
- motor 1,6 dCi pro Scénic (počítá se asi 25 % prodeje)
- motor Energy 1,2 TCe 115, který jako první u Renaultu kombinuje přeplňování s přímým vstřikováním benzinu, postupně se objeví u modelů Mégane, Scénic i v Daciích.
- Energy dCi 110 na bázi jednoho z nejprodávanějších turbodieselů na světě 1,5 dCi
- systém Stop/Start se objeví u Mégane, Kangoo, Kangoo Express, Scénicu a Grand Scénicu a patrně i u Laguny
U velkých užitkových vozů Master a Trafic se i nadále počítá s tím, že asi 30 % z nich bude vybaveno nástavbami vyráběnými v České republice. Od března začne další kolo Renault Business Tour 2012. V rámci této akce se u jednotlivých prodejců značky představují všechny užitkové modely a různé nástavby.
Také v České republice se začnou objevovat vozy Renault s elektrickým pohonem, nicméně dosud nebylo rozhodnuto, zda to bude ještě letos, nebo až počátkem roku 2013.


Novinky značky Dacia
Po 15 měsících je konečně běžně dostupné SUV Duster. To se představí ve verzi ještě více orientované na jízdu v terénu Duster Stepway vybavené hliníkovými koly, střešními ližinami, hliníkovými ochrannými lištami a atraktivněji vybaveným interiérem.
V Ženevě se představí zcela nové klasické MPV Lodgy a během dalších šesti měsíců přijde do prodeje i u nás. Zajímavostí je, že se od února bude vyrábět v marockém Tangeru v nové továrně s výrobní kapacitou 170 000 vozů ročně, ovšem s výhledem na produkci až 400 000 vozů ročně.
Základní model Logan se už neobjevuje v nabídce, ale zájemci si jej stále mohou koupit.


Scénic 2012 a Grand Scénic 2012
Renault oživil vzhled stávající generace představené v roce 2009. Změny se snaží reagovat na trend odstartovaný kolem roku 2007, kdy kupující kompaktních MPV stále častěji přecházejí ke kompaktním crossoverům. Nové řešení přídě se snaží dodat vozu podobu crossoveru. To bude brzy zdůrazněno i použitím střešních lišt.
Kromě toho se poněkud změnil vzhled interiéru a zcela nová je grafika displeje TFT. Technickými inovacemi jsou poprvé u Renaultu použitý systém varování při vybočení z jízdního pruhu, samočinné tlumení dálkových světel a asistent pro rozjezd do stoupání.
Nabídku pohonných jednotek od června rozšíří už zmíněné motory Energy TCe 1,2 l a Energy dCi.

  • Renault s elánem do roku 2012
  • Renault s elánem do roku 2012
  • Renault s elánem do roku 2012
  • Renault s elánem do roku 2012
  • Renault s elánem do roku 2012
  • Renault s elánem do roku 2012
  • Renault s elánem do roku 2012
  • Renault s elánem do roku 2012
  • Renault s elánem do roku 2012