renault se připravuje do moskvy | Aktuality | autoweek.cz

Renault se připravuje do Moskvy

Renault se připravuje do Moskvy

24.08.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault připravuje pro autosalon v Moskvě (27. - 30. srpna) několik novinek. Především to budou světové premiéry crossoveru Arkana a crossoverové verze sedanu Logan Stepway.
Renault koncem srpna na Mezinárodním autosalonu v Moskvě MIMS 2018 veřejnosti poprvé představí zcela nový crossover se čtyřdveřovou karoserií kupé na bázi Dusteru (tzn. alianční platformě B0). Tento model bude zajímavý i z hlediska našeho trhu, protože se bude pro Evropu vyrábět ve Španělsku a prodávat se bude po celém světě. Vzhledem k tomu, že se s prodejem tohoto vozu počítá i v Evropě, objevily se i úvahy o tom, že jeho základem by mohla být i nová platforma CMF-B, kterou bude používat i nová generace modelu Clio.
 
Renault v Moskvě rovněž předvede nové vozy z řady Stepway. Pod značkou Dacia se u nás úspěšně prodávají Sandero Stepway a Dokker Stepway. Ty budou mít nyní premiéru i v Rusku pod značkou Renault. Jenom v Rusku bude ale verze Stepway odvozena také z modernizovaného sedanu Logan.
 
Logan Stepway má zvýšenou světlou výšku na 195 mm a ochranné prvky z nenatřeného plastu podobně jako další crossoverové verze Stepway. V interiéru najdeme nový volant a nový multimediální systém MediaNav 4.0 s podporou AndroidAuto a Apple CarPlay. Stejně jako Sandero Stepway i Logan Stepway se v Rusku prodává řadou zážehových motorů 1,6 l s výkony 60, 75 a 83 kW (82, 102 a 113 k) v kombinaci s přímo řazenou nebo samočinnou převodovkou.
 
Hatchback Sandero Stepway a sedan Logan Stepway se navíc představí i ve speciální sérii Stepway City, kde klasickou samočinnou převodovku nahradí převodovka s plynulou změnou převodového poměru (tj. s variátorem) X-Tronic. Tyto verze dostanou černé vnější doplňky, exkluzivní červenou barvu a dvoubarevná 16“ hliníkové kola.

Stepwaye pro ruský trh se budou vyrábět v Togliatti a na trh přijdou na podzim pod značkou Renault.
 
  • Renault se připravuje do Moskvy
  • Renault se připravuje do Moskvy
  • Renault se připravuje do Moskvy
  • Renault se připravuje do Moskvy