renault talisman se stane nástupcem modelu laguna | Aktuality | autoweek.cz

Renault Talisman se stane nástupcem modelu Laguna

Renault Talisman se stane nástupcem modelu Laguna

30.06.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault v polovině září na autosalonu ve Frankfurtu představí nový sedan střední třídy, kterým nahradí model Laguna. Úplné oproštění od jeho dědictví dokládá už volba zcela nového jména.
Renault toho o připravovaném modelu mnoho neprozradil. Zveřejněná tisková zpráva se týká jen jména a první video se pouze snaží vyvolat náladu vyvolanou novým vozem, aniž by jej ukázalo (kromě mihnutí se pár detailů).
 
Více se toho o Talismanu dozvíme brzy - základní informace a podobu vozu Renault slíbil odhalit 6. července v 15 hodin.
 
Co tedy o připravovaném modelu víme už nyní? V září se ve Frankfurtu představí jako sedan. O šest měsíců později přijde ještě kombi. Na rozdíl od Laguny se nepřipravuje velké kupé. V České republice je prodej Renaultu Talisman naplánován na začátek roku 2016.
 
Jméno Talisman není u Renaultu úplně nové. V roce 2001 bylo použito pro koncept, který ukázal zcela nový styl designu, který se posléze objevil u nové generace modelu Mégane. Od roku 2012 Renault pod jménem Talisman prodává svůj vrcholný model v Číně - reprezentativní sedan pro mladé úspěšné businessmany, který je ve skutečnosti upraveným luxusně vybaveným vozem Samsung SM7. To do jisté míry naznačuje, jaký hlavní cíl pro nový model Renault má (a čím také připomíná svého potenciálního konkurenta Škodu Superb).
 
Nový Renault Talisman bude vycházet z nové modulární platformy CMF, vyvinuté ve spolupráci s Nissanem. Bude používat mnohé technické vymoženosti, především elektronické asistenční systémy, které se nedávno objevily v nové generaci Espace včetně systému řízení všech kol 4Control, kterým byla vybavena už i Laguna. Stejně tak bude s modelem Espace sdílet mnohé pohonné jednotky. S modelem Espace bude Talisman spojovat i obdobný styl designu s mnoha obdobnými detaily, včetně LED světlometů, a také uspořádání interiéru s HUD displejem a především unikátní velký 8,7" dotykový displej.
 
Renault Talisman se bude vyrábět v továrně Douai.
 
Pro zajímavost ještě text tiskové zprávy:
Renault vybírá pro své modely symbolická jména, která jsou schopna odrážet jejich styl a osobnost napříč všemi trhy. V tomto duchu je i jméno nového modelu Talisman charismatickým jménem, v němž jsou obsaženy pojmy ochrana a výkon.
Talisman se snadno vyslovuje a je jednoduché mu porozumět všude na světě. Toto tříslabičné slovo hladce plyne z úst a je potvrzením výkonu a energie vyzařující z vozidla. Kombinace robustní, ušlechtilé konstrukce a inovativních technologií je zárukou ochrany a bezpečnosti. Talisman nabízí intenzivní radost z jízdy založenou na smyslových prožitcích.
  • Renault Talisman se stane nástupcem modelu Laguna
  • Renault Talisman se stane nástupcem modelu Laguna
  • Renault Talisman se stane nástupcem modelu Laguna
  • Renault Talisman se stane nástupcem modelu Laguna
  • Renault Talisman se stane nástupcem modelu Laguna
  • Renault Talisman se stane nástupcem modelu Laguna