renault uvádí 4control v novém modelu mégane gt | Aktuality | autoweek.cz

Renault uvádí 4Control v novém modelu Mégane GT

Renault uvádí 4Control v novém modelu Mégane GT

24.09.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový Renault Mégane se odlišuje nejen dynamickým designem, ale i technikou z vyšších segmentů. Exkluzivní verze GT nabídne ve světové premiéře v tomto segmentu systém řízení všech kol 4Control.
Stejně jako Nový Espace a Talisman vychází i nový Mégane z modulární platformy CMF C/D (Common Module Family), a má tedy četné prvky výbavy převzaté z vyššího segmentu: barevný head-up displej, přístrojovou desku se 7“ barevnou obrazovkou TFT (Thin Film Transistor), dva formáty multimediálního systému R-Link 2 – 7“ horizontální a 8,7“ vertikální, nastavení podvozku Multi-Sense a také systém 4Control.
 
Nový Renault Mégane GT je tedy prvním vozem v segmentu kompaktních vozů vybaveným systémem řízení všech kol 4Control, který inženýři Renault Sport vyladili speciálně pro tento model.
 
Technologie 4Control je inovací značky Renault, vyvinutou ve spolupráci se společností Aisin. Natáčí zadní kola, čímž nabízí zcela jedinečný zážitek z řízení, neboť umožňuje spojení sportovního stylu a bezpečnosti.
 
V zatáčkách je zaručena dynamika a přesnost, ve vysokých rychlostech také stabilita. Řízení čtyř kol reaguje okamžitě a přináší tak pocit jistoty. Řízení vozidla je přímější, přesnější a klidnější. Zaručuje tak skutečnou radost z jízdy. Systém navíc nabízí lepší schopnost manévrovat při nižší rychlosti v omezeném prostoru.
 
 „Do modelu Mégane GT jsme vložili veškeré know-how Renault Sport pokud jde o komfort a radost z řízení. Systém řízení čtyř kol 4Control je zkombinován s adaptivním podvozkem, speciálně vyvinutým inženýry Renault Sport pro jedinečné zážitky na všech typech vozovek. Díky motoru o výkonu 205 k, sedmirychlostní převodovce EDC s ovládáním páčkami pod volantem, exkluzivnímu designu exteriéru a sportovně laděnému interiéru uspokojí zákazníky, kteří chtějí spojit zážitek z řízení s výkonností,“ uvedl generální ředitel Renault Sport Technologies Patrice Ratti.
  • Renault uvádí 4Control v novém modelu Mégane GT
  • Renault uvádí 4Control v novém modelu Mégane GT
  • Renault uvádí 4Control v novém modelu Mégane GT