renault uvádí na trh omlazené clio | Aktuality | autoweek.cz

Renault uvádí na trh omlazené Clio

Renault uvádí na trh omlazené Clio

06.09.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault přináší na český trh inovovanou podobu 4. generace modelu Clio s karoseriemi hatchback i kombi Clio Grandtour.
Čtvrtá generace modelu Clio je v prodeji od roku 2012. Svým designem, víceúčelovostí a bohatou nabídkou personalizace úspěšně získává stále více zákazníků. Vzhledem k obchodnímu úspěchu modelu Clio budou montážní linky nového Clia v tureckém závodě v Burse a ve francouzských závodech ve Flins a Dieppe pro verze Renault Sport od února 2017 rozšířeny o čtvrtý závod ve slovinském městě Novo Mesto.
 
Nové osvětlení a rozšířená personalizace
K zatraktivnění vzhledu modernizované Clio Phase 02 nyní dostalo nové Full LED světlomety typické pro nejnovější modely značky Renault. Vpředu jsou světlomety LED Pure Vision, které slouží jako potkávací i dálková světla zároveň. Tato technologie vylepšuje estetický vzhled a bezpečnost díky výkonnějšímu osvětlení. U vyšších verzí zahrnují bloky světel také LED světlomety pro denní svícení ve tvaru písmene C, které jsou charakteristickým rysem nového světelného podpisu modelové řady. V souladu s tím jsou zadní trvale rozsvícené LED svítilny rovněž ve tvaru písmene C (pouze u některých verzí hatchbacku). Základní a střední verze jsou vybaveny LED světlomety pro denní svícení a chromovanými prvky na spodní části masky chladiče.
 
Nový program personalizace exteriéru nabízí přes 30 možných kombinací zahrnující pět střešních polepů a čtyři sady pro personalizaci exteriéru. Polepy se aplikují v továrně, aby bylo zajištěno jejich kvalitní provedení.
 
Tři multimediální systémy
V interiéru byly současně s modernizací designu použity stejné materiály jako u vyššího segmentu vozů Renault. K tomu Clio nabízí tři různé multimediální systémy, poprvé u modelu Clio i prémiový audiosystém Bose.
 
Systém R&Go, který umožňuje propojení vozu se smartphonem, je dostupný již v základní výbavě. Pomocí speciální aplikace umožňuje přístup k nejužitečnějším funkcím ve voze, které jsou uspořádány do čtyř oblastí: navigace, telefon, multimédia a vůz.
 
Ve středních výbavových stupních je multimediální systém Media Nav Evolution, který nabízí na 7“ dotykovém displeji zejména navigaci s dopravními informacemi, Bluetooth nebo poslech hudby formou audiostreamingu ze smartphonu, zobrazení zadní parkovací kamery a funkci Driving Eco2, která poskytuje řidiči informace o stylu jeho jízdy a doporučení pro optimalizaci spotřeby paliva.
 
Renault R-LINK Evolution s on-line připojením představuje komplexní multimediální řešení využívající integrovaný systém se 7“ displejem, který podporuje gesta jako u smartphonu. R-LINK Evolution zahrnuje navigaci TomTom doplněnou o dopravní informace v reálném čase TomTom Live, Bluetooth, připojení 3G, hlasové ovládání, přístup do katalogu aplikací a správu nových asistenčních systémů řízení.
 
Dva nové motory
Rozšířená nabídka motorů zahrnuje dva nové vznětový Energy dCi 110 a zážehový Energy TCe 120. Motor Energy dCi 110 o výkonu 81 kW (110 k) při 4000/min a točivém momentu 260 N.m při 1750/min má se systémem Stop & Start a systémem rekuperace energie kombinovanou spotřebu 3,5 l/100 km. Díky nové konstrukci turbodmychadla se vyznačuje rychlou odezvou při nízkých otáčkách.
 
Zážehový motor Energy TCe 120 má přímé vstřikování, přeplňování turbodmychadlem a systém Stop & Start. Dosahuje výkon 88 kW (120 k) a točivý moment 205 N.m od 2000/min při spotřebě 5,3 l/100 km.
 
Clio tak doplňuje nabídku vznětových motorů na jednu z nejširších na trhu: 55, 66 a 81 kW (75, 90 a 110 k) s přímo řazenou nebo dvouspojkovou automatickou převodovkou EDC. Nabídka zážehových motorů pokrývá výkony 55, 66 a 88 kW (75, 90 a 120 k), opět s přímo řazenou nebo dvouspojkovou automatickou převodovkou EDC.
 
Základní cena verze 1,2 16V 75 Life s karoserií hatchback je 234 900 Kč s pětiletou zárukou. Současně s uvedením modernizovaného Clia Renault nabízí cenové zvýhodnění 10 000 Kč na přeplňované zážehové motory TCe (tj. TCe 90, Energy TCe 90, Energy TCe 120 a Energy TCe 120 EDC). Snahou značky Renault je učinit tyto moderní downsizingové motory, vyvinuté ve spolupráci s techniky závodního oddělení Renault Sport Racing, dostupnějšími pro své zákazníky.
 • Renault uvádí na trh omlazené Clio
 • Renault uvádí na trh omlazené Clio
 • Renault uvádí na trh omlazené Clio
 • Renault uvádí na trh omlazené Clio
 • Renault uvádí na trh omlazené Clio
 • Renault uvádí na trh omlazené Clio
 • Renault uvádí na trh omlazené Clio
 • Renault uvádí na trh omlazené Clio
 • Renault uvádí na trh omlazené Clio
 • Renault uvádí na trh omlazené Clio
 • Renault uvádí na trh omlazené Clio
 • Renault uvádí na trh omlazené Clio