renault uvedl první initiale paris | Aktuality | autoweek.cz

Renault uvedl první Initiale Paris

Renault uvedl první Initiale Paris

13.09.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault na autosalonu ve Frankfurtu předvedl koncept luxusního crossoveru, který je předobrazem zcela nové luxusní značky Initiale Paris ale i podoby připravované nové generace minivanu Espace. Bylo to jedno z mála aut, jehož podoba nebyla předem známá.

Dnes už bývalý šéf Renaultu Carlos Tavares vloni ohlásil vytvoření nové značky pro luxusní vozy. Značka Initiale Paris by se měla pro Renault stát tím, čím je pro jeho aliančního partnera Nissan značka Infiniti. Vysvětlení je jasné: "Segment prémiových vozů generuje 50 %zisku celého automobilového průmyslu. Proto do něj musíme dříve či později vstoupit."

Značka Initiale Paris by měla zaujmout ty, pro něž jsou vozy Audi, BMW nebo Mercedes-Benz zbytečně drahé. Měla by přitom nabídnout srovnatelnou technickou úroveň, unikátní řešení v interiéru a originální styl.

V podstatě by tedy mělo jít o podobnou subznačku jakou je pro Citroen úspěšná řada DS. To připouštějí i u Renaultu, ale jeho marketingový šéf Stephen Norman současně tvrdí, že Initiale Paris bude mnohem ušlechtilejší a propracovanější.

Koncept, vytvořený týmem designérů vedeným držitelem ocenění DesignBest Laurensem van den Ackerem, má výrazně sportovní design, byť v sobě spojuje prvky minivanu a SUV. Vůz je dlouhý 4850 mm jako Grand Espace, ale je o plných 250 kg lehčí. Jeho podoba jakožto luxusního vozu ale dokládá, že se u Renaultu nevzdávají vlastní cesty zatím lemované skvělými, ale prodejně zcela neúspěšnými modely, jako byly Avantime nebo Vel Satis.

Jde o první Renault postavený na nové modulární platformě CFM1 vyvinuté u Nissanu. Vystavený vůz měl podle informací Renaultu turbodiesel 1,6 l o 118 kW ve spojení se šestirychlostní dvojspojkovou převodovkou.

Koncept je ve skutečnosti dvojnásobnou předpremiérou, protože současně jako velká řada Initiale Paris je odvozen z budoucí generace velkého minivanu Espace. Podle van den Ackera se vnější podoba nového Espace, který se představí už v roce 2014, nebude od konceptu mnoho lišit. Bude se vyrábět v přestavěné továrně v Douai, zatímco současný Espace se vyrábí v Sandouville.

Ve Frankfurtu vystavený koncept má realitě hodně vzdálený futuristicky řešený interiér se čtyřmi luxusními sedadly a ve třetí řadě lavicí ve stylu pohovky.  Nabízí i několik pozoruhodných detailů, z nichž nejoriginálnějším je hliníková mapa Paříže na střeše. K pamětihodnostem Paříže odkazuje i mnoho dalších detailů.

Prvním modelem uvedeným pod značkou Initiale Paris ovšem by měl být malý hatchback odvozený z modelu Clio. Ten by měl být na evropské trhy uveden před koncem roku 2014.

  • Renault uvedl první Initiale Paris
  • Renault uvedl první Initiale Paris
  • Renault uvedl první Initiale Paris
  • Renault uvedl první Initiale Paris
  • Renault uvedl první Initiale Paris
  • Renault uvedl první Initiale Paris