renault v pekingu představí nový koleos | Aktuality | autoweek.cz

Renault v Pekingu představí nový Koleos

Renault v Pekingu představí nový Koleos

22.04.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault připravuje novou generaci svého plnohodnotného SUV Koleos. Novinka globálně doplní nabídku o vůz ve vyhledávaném segmentu, a tak sehraje důležitou roli v produktové ofenzivě Renaultu.
Nový Koleos byl navržen a zkonstruován jako globální model spojující techniku z Nissanu X-Trail s elegantním francouzským stylem vycházejícím z návrhů Laurense van Ackera. Od nového modelu Talisman přebírá nejen výraz s horizontálním členěním, ale i charakteristickou podobu světlometů ve tvaru L, což jej odlišuje od dramatičtěji vyhlížejícího crossoveru Kadjar, který sází víc na V profil přídě.
 
Nový Koleos je robustnějším vozem než crossover Kadjar. Umožní proto i rozsáhlejší schopnosti jízdy v terénu při současném zachování jízdních vlastností a stability při jízdě na silnici i patřičného komfortu. Vychází z modulární platformy CMF-C/D (jako Nissany Qashqai a X-Trail), umožňující použití vyspělého systému pohonu všech kol s elektromagneticky ovládanou mezinápravovovou spojkou.
 
Vzhledem k tomu, že Renault už má sedmimístné modely Espace a Grand Scénic, tak Koleos bude jen v pětimístné podobě.
 
Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Renault Carlos Ghosn odhalí nový Koleos na pekingském autosalonu 25. dubna 2016. Evropská verze se představí na autosalonu v Paříži koncem září a do prodeje přijde počátkem roku 2017. Pro čínský trh se bude vyrábět v nové továrně ve Wu-chanu. Jak tomu bude s evropskou verzí zatím není jasné. První, evropskými zákazníky dost nedoceňovanou generaci modelu Koleos, vyráběla korejská automobilka Samsung Motor, která patří Renaultu.