renault zoe do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Renault Zoe do prodeje

Renault Zoe do prodeje

12.06.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nejprodávanější automobil s elektrickým pohonem v Evropě Renault Zoe přichází i na český trh. Renault uvádí program Z.E. i v České republice. Renault Zoe přichází s cenami od 829 900 Kč.
Renault Zoe je pro značku Renault velmi důležitým modelem. V roce 2017 se s prodejem přes 35 000 kusů (meziroční nárůst o 43 %) stal již třetí rok nejprodávanějším vozem s elektrickým pohonem v Evropě s podílem na trhu 24 %. Ve Francii Zoe tvoří víc než polovinu prodeje elektrických vozidel a jedničkou na trhu elektromobilů je i v Německu. Za sedm let už se prodalo 100 000 vozů.
 
Výhodou modelu Zoe je to, že byl navržen od počátku jako automobil s elektrickým pohonem. Jeho podlahová plošina je díky tomu vyplněna akumulátory. Vůz dlouhý 4084 mm (rozvor náprav 2588 mm) má zavazadlový prostor o objemu 338 l.
 
Na český trh vstupuje nejnovější evoluční verze tohoto modelu s novým motorem R110, který byl vyvinut během dvou let inženýry v Technocentre Renault a ve výrobním závodě Cléon v Normandii, kde se tyto motory pro Zoe vyrábějí. Motor R110 vychází z elektromotoru R90 (ten je i nadále v nabídce). Motor R110 má o 12 kW vyšší výkon, tedy 80 kW (107 k) při 3395 až 11 300/min. Točivý moment 225 N.m je dostupný takřka od nulových otáček - v rozsahu otáček 250 až 2500/min. Motor R90 má výkon 68 kW (92 k) a točivý moment 220 N.m.
 
Renault Zoe je na českém trhu k dispozici s akumulátorem Z.E. 40, který má kapacitu 41 kWh. Zoe ve variantě R90 a R110 s ním zvládne v reálných podmínkách ujet až 300 km na jedno nabití v reálném provozu (podle metodiky WLTP, podle NEDC to je až 400 km).
 
Zoe si přizpůsobuje rychlost a výkon nabíjení automaticky. Kromě nabíjení z běžné zásuvky na 220 V s výkonem 2,3 kW resp. 14 A (její využití se nedoporučuje, používá se pouze v případě krajní nouze) lze Zoe nabíjet trojfázovým proudem výkonem až 22 kW (32 A). Součástí výbavy jsou dva kabely - jeden s konektorem Mennekes (Typ 2) pro připojení k nabíjecí stanici a Flexi nabíjecí kabel pro nabíjení z domácí zásuvky 220 V. Během roku 2018 nabídku rozšíří verze Q90, kterou lze nabíjet výkonem až 43 kW. V nabídce jsou i nástěnné nabíjecí stanice WallBox s výkony 3,7 až 22 kW, které slouží pro nabíjení v domácím a podnikovém prostředí.
 
Základní cena Renaultu Zoe R90 Z.E. je 829 900 Kč, Zoe R110 Z.E. ve vyšší výbavě Intens přijde na 897 400 Kč. Smluvní záruka je na 5 let/100 000 Kč. Na akumulátory je záruka na 8 let resp. 160 000 km pro garantovanou kapacitu 66 %. Při poklesu pod tuto hodnotu se automaticky nabídne výměna. Zoe je možné koupit u všech koncesionářů Renaultu. Bezplatná asistenční služba zaručuje odtah pro případ vybité baterie. Kromě základního servisu je pro opravy připravena síť specialistů Z.E. Expert. K dispozici jsou tři, ale během několika měsíců budou dostupné ve všech krajských městech.
 
Tepelné čerpadlo
Důležitou inovací, která přispívá ke zlepšení dojezdu obzvláště za chladnějšího počasí, je tepelné čerpadlo propojené s klimatizací. V modelu Renault Zoe je standardní výbavou všech verzí. Tepelné čerpadlo omezuje potřebu použití elektrických odporů používaných pro konvenční topení, které spotřebují velké množství energie.
 
Z.E. Voice
Specifickou vlastností elektrických vozidel je jejich nezvykle tichý provoz. To má za následek vyšší riziko především v centrech měst. Proto jsou vozy Renault Z.E vybaveny systémem Z.E. Voice, který do rychlosti 30 km/h automaticky vytváří umělý zvuk aby si chodci všimli blížícího se vozu.
 
Z.E. Trip
Aplikace Z.E. Trip informuje v reálném čase o veřejných dobíjecích stanicích. Umožňuje řidiči lokalizovat veškeré dostupné dobíjecí stanice v hlavních evropských zemích. Z.E. Trip je dostupná prostřednictvím navigačního systému Renault R-Link. Umožňuje výběr místa dobíjecí stanice a přímo k ní řidiče navede. Aplikace také upřesňuje výkon dobíjecí stanice a její kompatibilitu s daným vozem. Uživatel má také možnost zjistit síť dostupných dobíjecích stanic na webových stránkách společnosti Renault a trasu si může naplánovat předem.
 
My Z.E. Connect
Tato služba, která se dodává standardně pro model Zoe, umožňuje přístup k údajům o voze z chytrého telefonu nebo počítače připojeného k internetu. Zobrazuje stav nabití akumulátoru, dojezd vozu s aktuálním nabitím, historii dobíjení, nastavení varovných hlášení a doporučení.
 
My Z.E. Inter@ctive
Tato služba umožňuje komunikaci s vozem z chytrého telefonu nebo z počítače připojeného k internetu. S její pomocí je možné přednastavení optimální teploty vozu (tzn. spuštění vyhřívání nebo chlazení vozu v přednastaveném čase), nastavení dobíjení (zvolení času dobíjení, využití nejvýhodnějších sazeb elektrické energie nebo dobíjení v době, kdy je k dispozici maximální výkon).
 
  • Renault Zoe do prodeje
  • Renault Zoe do prodeje
  • Renault Zoe do prodeje
  • Renault Zoe do prodeje
  • Renault Zoe do prodeje
  • Renault Zoe do prodeje
  • Renault Zoe do prodeje
  • Renault Zoe do prodeje
  • Renault Zoe do prodeje
  • Renault Zoe do prodeje