renault zoe opět na vrcholu | Aktuality | autoweek.cz

Renault Zoe opět na vrcholu

Renault Zoe opět na vrcholu

08.08.2019 | Global Press Agentur | Aktuality

Renault Zoe se během července stal opět nejprodávanějším elektromobilem v Německu. Zatímco Renault Zoe se vrací na první místo, v posledních měsících vedoucí Tesla Model 3 se propadla až na páté místo.
S 5963 novými registracemi v červenci dosáhl prodej elektromobilů v Německu svou historicky druhou nejvyšší hodnotu. Růstu proti předchozímu roku byl o 136 %, po sedmi měsících je to o 87 % víc než vloni. To, co na první pohled vypadá jako úspěšný příběh, ve skutečnosti není ničím jiným než výsledek výrazných dotací podporujících nákup těchto vozidel a skutečnosti, že vloni v červenci soukromníci i firmy nakupovali především auta, která mohla být od září po zavedení měření emisí podle WLTP nedostupná.
 
Konkurence je stále tvrdší, ale Renault Zoe opět předstihl všechny pronásledovatele a je opět nejprodávanějším elektromobilem v Německu. Za prvních sedm měsíců letošního roku bylo v Německu nakoupeno a pronajato 6461 těchto elektromobilů, což bylo víc než za celý rok 2018, kdy jich bylo dodáno 6361. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se registrace Zoe zvýšily o 114,6 %.
 
A Renault dále poroste, protože už na podzim se začne dodávat významně modernizovaná Zoe s dojezdem prodlouženým až na 395 km v testovacím cyklu WLTP a možností DC nabíjení. Její nový trakční elektromotor ve verzi R135 dosahuje výkon 100 kW (135 k). Novinkou bude i interiér s 9,3“ dotykovým displejem umožňující přístup k multimediálním systému Easy Link a dalším asistenčním systémům. Ve střednědobém horizontu, konkrétně do roku 2022, se sortiment vozů Renault po celém světě rozšíří na 8 plně elektrických a 12 elektrifikovaných modelů.