řešení městské mobility: koloběžky | Aktuality | autoweek.cz

Řešení městské mobility: koloběžky

Řešení městské mobility: koloběžky

02.03.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto na autosalonu v Ženevě představí studii koloběžky jako jednoduché řešení trvale udržitelné a nekomplikované mobility pro městské podmínky. Patentovaný Simply Clever skládací mechanismus umožňuje její uložení aniž by zabírala místo v zavazadlovém prostoru.
Koncept koloběžky s logem Škoda je nejnovějším prvkem Simply Clever pro trvale udržitelnou mobilitu v městském prostředí. Patentovaný skládací mechanismus umožňuje koloběžku jednoduše umístit pod podlahu zavazadlového prostoru vozů Škoda Octavia a Škoda Superb nad dojezdové náhradní kolo aniž by tím došlo k omezení využitelného objemu zavazadlového prostoru.
 
Nová studie Škoda koloběžky představuje praktické i efektivní řešení pro takzvanou mobilitu poslední a první míle, tedy cestu od auta z parkoviště ke konečnému cíli cesty či na zpáteční cestě k vozu. Umožňuje tak k životnímu prostředí šetrnou a nekomplikovanou mobilitu na cestě do práce, za nákupy nebo domů.
 
Patentovaný Simply Clever skládací mechanismus koloběžky je typickým prvkem pro značku Škoda. Díky novému uspořádání úložného prostoru se složená koloběžka bez problémů vejde pod podlahu zavazadlového prostoru nad náhradní kolo vedle klíče na kola, zvedáku, boxu s nářadím a sady náhradních žárovek. Ve složeném stavu měří koloběžka pouze 41 cm na výšku a 48 cm na délku.
 
Koloběžka je vyrobená převážně z hliníkové slitiny. Má hmotnost pouze 5 kg, přičemž má nosnost až 100 kg. Kvalitní kuličková ložiska a kola z polyuretanu zaručují svižný a komfortní zážitek z jízdy. Pogumované rukojeti řídítek umožňují agilní a bezpečné ovládání. Použité barvy a krystalické prvky podtrhují typický design Škoda
 
Premiéru bude mít studie koloběžky na stánku značky Škoda na Mezinárodním autosalonu v Ženevě, který se koná od 6. do 18. března 2018. Koloběžka pro modely Škoda Octavia a Škoda Superb by se v nabídce značky Škoda měla objevit během druhého pololetí roku 2018.