řidiči vozů tesla nepoužívejte vadné adaptéry! | Aktuality | autoweek.cz

Řidiči vozů Tesla nepoužívejte vadné adaptéry!

Řidiči vozů Tesla nepoužívejte vadné adaptéry!

17.04.2017 | | Aktuality

ČEZ se na nás obrátil s prosbou o pomoc při informování komunity řidičů elektromobilů. V uplynulých dnech ČEZ u svých rychlodobíjecích stanic zaznamenal už několikátý případ poškození konektorů CHAdeMO z důvodu používání vadné série neautorizovaných adaptérů pro vozy Tesla.
V uplynulých dnech ČEZ u svých rychlodobíjecích stanicích zaznamenal několik případů poškození konektorů CHAdeMO z důvodu používání vadné série redukcí pro vozy Tesla. Dodavatel rychlodobíjecích stanic společnost ABB zaznamenal již dříve podobné případy i v zahraničí.
 
ČEZ proto opakovaně důrazně žádá řidiče elektromobilů značky Tesla, aby zkontrolovali své redukce a nevyhovující modely nepoužívali! ČEZ žádá majitele vozů Tesla, aby v případě, že mají jakékoli pochybnosti ohledně technických parametrů používaného adaptéru, kontaktovali pro ověření dodavatele příslušenství ke svému vozu. Nerespektování výše uvedených opatření způsobuje poškozování a částečnou nefunkčnost stanic, znamená nákladné servisní zásahy a je bezohledné vůči dalším řidičům elektromobilů! Jenom užíváním autorizovaného adaptéru se majitelé vozů Tesla podílejí na bezproblémovém provozu sítě stanic a pomáhají minimalizovat náklady na jejich servis.
 
Současně ČEZ prosí řidiče ostatních elektromobilů o včasné nahlášení nefunkčních CHAdeMO adaptérů, aby bylo možné identifikovat původce škody.