rinspeed microsnap v předpremiéře | Aktuality | autoweek.cz

Rinspeed MicroSNAP v předpremiéře

Rinspeed MicroSNAP v předpremiéře

17.12.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Rinspeed zveřejnil podrobnosti o připravovaném konceptu microSNAP se skateboardovým podvozkem, který představí počátkem roku 2019 na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas.
MicroSNAP je v podstatě menší verzí předchozího konceptu SNAP. Stejně jako ten jezdí na tzv. skateboardovém podvozku, jehož součástí je jak pohonná jednotka, tak systém autonomního řízení. Na tento podvozek lze instalovat řadu různých nástaveb - od dvoumístné kabiny pro přepravu osob až po podávací rampu, která může být použita k přepravě různého zboží vč. potravin. Tyto nástavby se dají snadno vyměňovat. Na rozdíl do SNAPu je microSNAP podstatně menší - má stejné rozměry jako Renault Twizy.
 
Princip vyměnitelných nástaveb nejen zaručuje velkou variabilitu využití vozidla, ale také může umožnit, aby se stejný podvozek používal třeba desítky let, zatímco nástavby, zejména ty pro dopravu osob, se mohou měnit častěji a průběžně se vybavovat nejmodernějšími technickými vymoženostmi. Proto je také u konceptu mnohem zajímavější hi-tech vybavení interiéru než celkem konvenční podvozek.
 
MicroSNAP má zatmívatelná okna, snímač zornic a vnitřní osvětlení přizpůsobující se náladě obyvatel. Cestující mají k dispozici 49“ zakřivený LED displej. Interiér je rozdělen na dvě oddělené zvukové zóny, takže si každý může poslouchat vlastní hudbu nebo se jinak bavit aniž by rušil toho druhého. Kromě toho microSNAP rozpoznává cestující a okamžitě přizpůsobí vozidlo tak, aby odpovídalo jejich preferencím, a to i v případě, že vozidlo vlastní někdo jiný. Uživatelé mohou samozřejmě využívat i oblíbené hlasové asistenty, jako jsou Alexa, Cortana nebo Siri. Dokonce je podporován i Samsung Bixby, ovšem Google Assistant chybí.
 
MicroSNAP byl navržen firmou 4erC. Je vybaven mikropixelovými LED světlomety a digitální poznávací značkou. Model má také vnější osvětlení, které komunikuje s ostatními účastníky silničního provozu.
 
Zakladatel společnosti Rinspeed Frank Rinderknecht se netají tím, že hledá investory pro výrobu SNAPu i microSNAPu. Jak už jsme před časem informovali, mechanickou část vozidel by chtěl vyvíjet do sériové podoby a poté i vyrábět ve střední Evropě, nejlépe v České republice, zatímco software by chtěl získat ze Silicon Valley.
 
  • Rinspeed MicroSNAP v předpremiéře
  • Rinspeed MicroSNAP v předpremiéře
  • Rinspeed MicroSNAP v předpremiéře
  • Rinspeed MicroSNAP v předpremiéře
  • Rinspeed MicroSNAP v předpremiéře