robot pepper představil mobilní aplikaci benzina platby | Aktuality | autoweek.cz

Robot Pepper představil mobilní aplikaci Benzina platby

Robot Pepper představil mobilní aplikaci Benzina platby

08.11.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Díky nové mobilní aplikaci lze u čerpacích stanic Benzina zaplatit ihned u stojanu přes telefon. Motoristé se tak nemusí zdržovat u pokladny v obchodě.
Aplikace Benzina platby funguje v prostředí Android a iOS a lze ji zdarma stáhnout a nainstalovat z Google Play i App Store. Platit chytrým telefonem s aplikací Benzina platby lze na všech veřejných čerpacích stanicích Benzina za natankování benzinu, motorové nafty, AdBlue a CNG.
 
Do aplikace Benzina platby je nyní možné přiřadit bankovní kartu, postupně se však možnosti rozšíří i na tankovací karty Benziny - Tank Kartu Easy a Business. Aplikace při platbě vyžaduje zadání bezpečnostního kódu. Přihlásit se lze také biometricky, otiskem prstu nebo díky face ID - záleží na typu mobilního zařízení. Lze ji používat i bez trvale přiřazené karty, zákazník však v takovém případě musí při každém tankování přepisovat údaje ze své platební karty. Aplikace rovněž zobrazuje přehled uskutečněných transakcí a účtenku, kterou lze exportovat ve formátu PDF. Zákazníci, kteří si nainstalují aplikaci, tak budou mít v telefonu úplnou a přehlednou evidencí svých plateb za tankování.
 
Novou aplikaci Benzina mobilní platby u čerpací stanice Benzina v Argentinské ulici v Praze představil robot Pepper. Mluvící robot zde byl středem pozornosti. Mimo běžných konverzačních frází seznámil řidiče hlavně s možností bezkontaktní platby za tankování přímo u výdejních stojanů. „Škoda, že jsem na elektřinu - hned bych si vyzkoušel natankovat…,“ vítal zákazníky čerpací stanice robot Pepper.
 
„Trendem dnešní doby je přesun od plateb hotovostí či platební kartou k platbám přes mobilní telefon. Proto řidičům nabízíme jednoduchou a bezpečnou mobilní aplikaci. Benzina platby je unikátní řešení, které řidičům uspoří čas strávený na čerpací stanici,“ říká ředitel sítě čerpacích stanic Benzina, odštěpného závodu Unipetrol, Marek Zouvala.