robustní lifestylový volkswagen cross caddy | Aktuality | autoweek.cz

Robustní lifestylový Volkswagen Cross Caddy

Robustní lifestylový Volkswagen Cross Caddy

20.09.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen od jara 2013 rozšíří svou rodinu lifestylových verzí Cross o robustní praktický Cross Caddy určený pro jízdu v terénu. Volkswagen Cross Caddy se představil na autosalonu v Hannoveru.

 

Volkswagen Cross Caddy doplní skupinu lifestylových verzí Cross představených dosud na základě osobních modelů Polo, Golf a Touran. Cross Caddy hodlá oslovit především individualisty orientované na aktivity v přírodě.

Cross Caddy dostane výrazná 17“ kola z lehké slitiny Canyon s pneumatikami rozměru 205/50 R 17 a nový zelený lak v odstínu Viper Green, používaný u kupé Scirocco (alternativou bude osm dalších barev). Černé lemy kolem podběhů kol, černé boční prahy a černé spodní hrany předních a zadních nárazníků vozu dodávají robustnější vzhled. Stříbrně zbarvené ochranné panely spodní části vozu vpředu a vzadu a boční ochranné lišty na bočních prazích podtrhují terénní charakter vozu.

Kromě specifického designu patří k verzi Cross také speciálně koncipované sady výbav, jako jsou stříbrně lakované podélné střešní nosiče, výdechy ventilační soustavy s leskle černým povrchem a stříbrnými rámečky, přední sedadla čalouněná tkaninou s dvoubarevným vzorkem, výškově a podélně nastavitelná středová loketní opěrka, kůží obšitý volant, hlavice řadicí páky i páka ruční brzdy s šedým ozdobným stehováním a barevně odlišené výplně dveří.

Cross Caddy vychází z výbavové úrovně Trendline a bude k dispozici jako pětimístný nebo sedmimístný ve verzi podvozku s krátkým rozvorem.

Na výběr bude kompletní škála motorů TSI, TDI i verze na zemní plyn a LPG s rozpětím výkonů od 63 kW (86 k) do 125 kW (170 k) včetně variant s převodovkou DSG a pohonem všech kol 4Motion.

  • Robustní lifestylový Volkswagen Cross Caddy
  • Robustní lifestylový Volkswagen Cross Caddy
  • Robustní lifestylový Volkswagen Cross Caddy