rolls-royce motor cars se distancuje od rolls-royce plc | Aktuality | autoweek.cz

Rolls-Royce Motor Cars se distancuje od Rolls-Royce plc

Rolls-Royce Motor Cars se distancuje od Rolls-Royce plc

24.01.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Rolls-Royce Motor Cars je zcela samostatnou společností nezávislou na Rolls-Royce plc a nemá nic společného s jejím zapojením do údajného úplatkářství a z toho vyplývajících soudních procesů.
Společnost Rolls-Royce Motor Cars vydala prohlášení, jímž se snaží vysvětlit své postavení v souvislosti s nepřesnými informacemi zveřejňovanými mnohými médii v souvislosti s Rolls-Royce plc.
 
Rolls-Royce Motor Cars je součástí BMW Group a je zcela oddělena od společnosti Rolls-Royce plc, která je výrobcem pohonných jednotek pro letadla, lodě a zemní stroje. Rolls-Royce Motor Cars ve své továrně v Goodwoodu, v níž působí od 1. ledna 2003, vyrábí unikátní superluxusní automobily včetně modelových řad Phantom, Ghost, Wraith a Dawn.
 
Jako zcela oddělená společnost nemá Rolls-Royce Motor Cars naprosto nic společného s jakýmikoliv okolnostmi týkajícími se údajného uplácení a následných soudních procesů, které probíhají mj. ve Velké Británii, Spojených státech a Brazílii. Společnost Rolls-Royce Motor Cars upozorňuje, že černostříbrné logo s dvojitým R, soška Spirit of Ecstasy na přídi vozů a tradiční chladič ve tvaru Panteonu symbolizují Rolls-Royce Motor Cars a její značku automobilů a jejich používání ve spojení s informacemi o Rolls-Royce plc je nesprávné.
 
Rok 2016 byl pro Rolls-Royce Motor Cars obchodně druhým nejúspěšnějším v její 113leté historii se zvýšením objemu prodeje o 6 % proti roku 2015. Celkem dodala 4011 automobilů do více než 50 zemí.